Zaloguj się | Rejestracja

Przychodnia Certus zostaje w Swarzędzu (więcej...)


Przychodnia Certus
zostaje w Swarzędzu


W ostatnim czasie, 6 tys. pacjentów przychodni Certus żyło w niepewności czy od nowego roku nadal będą mogli korzystać z usług swoich lekarzy przy ulicy Poznańskiej w Swarzędzu. Sytuacja na szczęście już się wyjaśniła.


Firma Certus trzy lata temu wynajęła od gminy Swarzędz wyremontowany budynek przy ulicy Poznańskiej, w której otworzyła swoją placówkę medyczną. Wcześniej w budynku znajdowała się przychodnia, która obsługiwała 18 tys. pacjentów. Plan finansowy przewidywał, że po dwóch latach od otwarcia działalności placówka przestanie przynosić straty. Stało się jednak inaczej i aktualnie firma dopłaca 50 tys. złotych miesięczne do funkcjonowania przychodni w Swarzędzu. Z końcem tego roku wygasa umowa najmu budynku przy ulicy Poznańskiej. W związku z problemami finansowymi i trudną sytuacją na rynku usług medycznych firma Certus zwróciła się do burmistrza o roczne przedłużenie umowy najmu z jednoczesnym obniżeniem stawki czynszu
z 32 zł/m² do 18 zł/m².

Reklama:

Ostateczną decyzję musieli jednak podjąć miejscy radni, którzy od początku stanowczo stwierdzili, że nie zgadzają się na taką obniżkę. Radni podkreślali, iż rokowania Certusa co do liczby pacjentów były zbyt optymistyczne, że nie mogli liczyć na to, że przejmą 100% pacjentów poprzedniej przychodni, gdyż byłoby to wbrew prawom wolnego rynku. Dyskusja była bardzo burzliwa, a ostateczna propozycja, stanęła na obniżce czynszu do 23 zł/ m². Jednocześnie podjęto decyzję, iż w przyszłym roku zostanie rozpisany przetarg na wynajem budynku przy ulicy Poznańskiej, a cenę wynajmu zweryfikuje rynek.

Włodarze Certusa potrzebowali kilku dni na decyzję. Ostatecznie zgodzili się na zaproponowane warunki co oznacza, że od 1 stycznia 2013 roku przychodnia Certus będzie dalej miała swoją siedzibę w budynku przy ulicy Poznańskiej. Nie jest również wykluczone, że w 2014 roku wystartuje w przetargu, a cena czynszu może się wówczas zmienić w jedną lub drugą stronę.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościPrywatna Przychodnia Certus - ul. Poznańska 15, Swarzędz:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Prywatna Przychodnia Certus w Swarzędzu - Google Street View:
Instrukcja: w celu obracania widoku skorzystaj z kółka na panelu sterowania w lewym górnym rogu lub użyj strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze. Jeśli chcesz przejść po ulicy, kliknij jedną z białych strzałek nałożonych na drogę lub użyj strzałek w górę i w dół na klawiaturze.

sobota 08 grudnia 2012 - 05:58:26 | Komentarze: 1
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama