Zaloguj się | Rejestracja

Straż Miejska - jednakowe radiowozy! (więcej...)


Straż Miejska -
jednakowe radiowozy!


Różnorodnie do tej pory oznakowane pojazdy strażników miejskich i gminnych będą miały nowe barwy. Po 1 lipca 2012 roku auta i motocykle zostaną kolorystycznie ujednolicone. Jak informuje komendant straży miejskiej w Swarzędzu Piotr Kubczak, do tej pory w tej kwestii panował chaos, ponieważ nie było żadnych przepisów, które określałyby kolory oznaczeń na pojazdach strażników.


Każde miasto znakowało swoje radiowozy tak, jak uważano za stosowne. Różniły się nie tylko same oznakowania, ale też kolor nadwozia. Do teraz decyzje o oznakowaniu pojazdów straży miejskich podejmowali z reguły prezydenci miast, wójtowie, czy burmistrzowie lub sami komendanci. Teraz wszystkie pojazdy straży miejskiej, które zostaną zarejestrowane po dniu 1 lipca 2012 roku będą miały jednolite oznakowania.

Reklamy Google:


Nadwozia samochodów będą barwy srebrnej z odblaskowym, wyróżniającym pasem złożonym z żółto-granatowej trójrzędowej szachownicy, takiej, jaka znajduje się na czapkach strażników miejskich. Pas zostanie umieszczony wokół pojazdu, poniżej okien. Pod pasem odblaskowym zostanie umieszczony drugi pas w kolorze granatowym, na tle którego będzie widniał napis „Straż Miejska/Gminna” oraz znak identyfikacyjny straży. Będzie to taki sam emblemat, jaki znajduje się na rękawach munduru. Napis będzie w kolorze żółtym i również znajdzie się po obu stronach pojazdu oraz na drzwiach i tylnej ścianie. Na dachu zostanie też umieszczony świetlny napis barwy granatowej lub czarnej na białym tle. Motocykle straży miejskich będą mieć natomiast granatowe błotniki i żółty napis z przodu: „Straż Gminna” albo „Straż Miejska” na granatowym tle.

Pojazdy, które obecnie są w eksploatacji nadal będą mogły jeździć oznakowane tak, jak obecnie, do czasu ich wycofania. „Będziemy dążyć do tego, żeby dobrowolnie straże znakowały je według nowego wzoru, jednak bez konieczności ich przemalowywania na srebrno” - informuje komendant straży miejskiej w Swarzędzu Piotr Kubczak. Za jakiś czas zatem straż miejska w całym kraju będzie poruszać się identycznie oznakowanymi pojazdami. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało już w tej sprawie stosowne rozporządzenie.

Tekst: Joanna Gryczyńska Zdjęcia: Andrzej Cierzyński

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

środa 23 listopada 2011 - 12:37:40 | Komentarze: 1
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama