Zaloguj się | Rejestracja

Kto posiada licencję na organizację zakładów?


Kto posiada licencję Ministerstwa Finansów na organizację zakładów wzajemnych w Polsce?

Wprowadzenie znowelizowanej ustawy hazardowej 1 kwietnia 2017 roku sporo zmieniło na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Obowiązek uzyskania koncesji Ministerstwa Finansów sprawił, że wycofało się z niego kilkudziesięciu zagranicznych organizatorów zakładów wzajemnych online (w tym największe światowe firmy bukmacherskie), a zostało jedynie kilka polskich podmiotów (m.in. Milenium czy Totolotek) .


Celem nowej ustawy o grach losowych jest zminimalizowanie zjawiska „szarej strefy” i jednoczesne dopuszczenie do działalności jedynie operatorów bukmacherskich, spełniających określone zasady. Od chwili wejścia w życie nowelizacji, by uzyskać status legalnego organizatora zakładów sportowych (zwanego potocznie bukmacherem) na terenie Polski, operator musi uzyskać licencję MF. Wydawana jest ona jedynie podmiotom posiadającym swoją siedzibę w naszym kraju oraz m.in. zapewniającym graczom bezpieczeństwo płatności i danych osobowych.

Obecnie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej działa siedmiu organizatorów, świadczących zakłady wzajemne, posiadających wspomnianą koncesję na prowadzenie ich zarówno w punktach naziemnych oraz przez Internet. Dodatkowo od końca 2017 roku legalną działalność prowadzi jeden bukmacher, którego licencja obejmuje na razie tylko punkty naziemne.

Pełna lista legalnych bukmacherów znajduje się tutaj: www.legalsport.pl/legalni-bukmacherzy/legalni-bukmacherzy-w-polsce-lista/lista-legalnych-bukmacherow/

Który bukmacher jest w Polsce legalny?

Jednym z legalnych operatorów bukmacherskich w naszym kraju jest Toto-lotek, który na polskim rynku zakładów wzajemnych funkcjonuje od czerwca 2013 roku. Jest oficjalnym partnerem Pucharu Polski w piłce nożnej w sezonie 2017/2018. Ten operator zakładów bukmacherskich może pochwalić się bardzo atrakcyjną propozycję bonusową, np. każdy nowy gracz otrzymuje na początek darmowy zakład w wysokości 20 złotych. Ponadto, jeżeli gracz zdecyduje się na dokonanie pierwszego przelewu, w prezencie otrzyma 100% od wysokości depozytu - jego maksymalna wartość wynosi aż 500 złotych.

Najdłuższym doświadczeniem w świadczeniu usług z zakresu zakładów wzajemnych pochwalić się może bukmacher z siedzibą w Cieszynie - Fortuna. Operator posiada ponad 500 naziemnych punktów przyjmowania zakładów wzajemnych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Firma prężnie działa na polu finansowego wspierania polskich drużyn sportowych: sponsoruje m.in. 13-krotnego Mistrza Polski oraz 18-krotnego zdobywcę piłkarskiego Pucharu Polski, czyli zespół Legii Warszawa.

Równie długo stażem na polskim rynku bukmacherskich poszczycić może się Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. Jest to największa polska firma działająca na polu zakładów sportowych. Firma swoje usługi świadczy zarówno za pośrednictwem ponad 420 punktów naziemnych oraz strony internetowej, ale także aplikacji dedykowanych systemom iOS i Android. Bukmacher znany jest m.in. jako oficjalny partnerem Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Jednym z najmłodszych bukmacherów na polskim rynku jest LV, który działa legalnie na podstawie licencji MF, wydanej w maju 2016 roku. Operator zakładów wzajemnych pochwalić się może przede wszystkim bardzo szeroką ofertą ponad 40 dyscyplin sportowych. Oprócz najpopularniejszych, takich jak piłka nożna lub tenis, znaleźć w niej można m.in. futbol gaelicki i szachy, a także surfing oraz hurling. Bardzo dobrze prezentuje się także oferta bukmachera w zakresie e-sportów, gdzie obstawiać można np. rozgrywki w Call of Duty, Dota 2 czy Starcraft 2 (najwięcej gier tego typu w ofercie, bo aż siedem).

Pod względem bogatej oferty sportów dobrze wypada także warszawki bukmacher eToto, który swoje usługi świadczy w szczególności przez Internet - posiada tylko 30 punktów naziemnych. W tej firmie obstawiać można zakłady dotyczące około 30 dyscyplin sportowych, w tym np. MMA i siatkówki plażowej, a także żużla. W serwisie zaleźć można także wiele wydarzeń związanych ze światem finansów oraz polityki.

Na drugim biegunie, jeżeli chodzi o sposób docierania do graczy, znajduje się firma for-BET, która skupia się przede wszystkim na działalności w sieci. Mimo, że posiada ona koncesję na organizowanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych, to są one obecnie jedynie w fazie planowania. Na wyróżnienie u tego bukmachera zasługuje propozycja zakładów specjalnych, gdzie obstawiać można np. roszady na ławce trenerskiej obecnego Mistrza Polski. Warto także wspomnieć, że na stronie typować można m.in. takie dyscypliny sportowe jak zapasy lub squash.

Inną firmą bukmacherską, która obecnie rekomendowana jest przez Ministerstwo Finansów, jest Milenium. Wspomniany organizator zakładów wzajemnych swoją siedzibę posiada w Poznaniu i działa na bazie koncesji z 2012 roku. Z jego oferty skorzystać można za pośrednictwem serwisu internetowego, aplikacji mobilnej oraz sieci punktów naziemnych. Obstawiać u bukmachera można zarówno klasyczne zakłady sportowe czy zakłady na żywo, ale również wirtualne sporty, których zdarzenia wzorowane są na prawdziwych rozgrywkach.

Zagraniczne podmioty bukmacherskie na polskim rynku

Polski rynek zakładów wzajemnych otwarty jest również za zagraniczne firmy, które pozytywnie przejdą proces koncesjonowania. Pierwszym - i na razie jedynym - z takich podmiotów jest Super-bet, będący też najmłodszym operatorem zakładów wzajemnych w naszym kraju. Ta rumuńska firma bukmacherska licencję Ministerstwa Finansów posiada dopiero od października 2017 roku. Jest to obecnie jedyny bukmacher, który posiada koncesję tylko na punkty naziemne, lecz według zapowiedzi samego zainteresowanego, ma to się zmienić w pierwszym półroczu 2018 roku, kiedy to powstać ma też strona super-bet.pl (strona właśnie ruszyła, ale nadal w zakładce o „nas" znajduje się adnotacja o dopiero planowanej działalności w zakładach online).


Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia - skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.
Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich.
Teksty dotyczące operatorów bukmacherskich nie posiadających licencji Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów wzajemnych na terytorium Polski maja charakter wyłącznie informacyjny, nie zachęcamy do korzystania z ich usług.

czwartek 18 stycznia 2018 - 17:55:25 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama