Zaloguj się | Rejestracja

Dla kogo Budowlanka przy Grunwaldzkiej w Poznaniu?


Dla kogo Budowlanka
przy Grunwaldzkiej
w Poznaniu?


Dobrze dziś mieć przed sobą szeroki wachlarz możliwości. Wiedza ogólna, teoretyczne podstawy zawodu oraz praktyczne umiejętności, które młody człowiek zdobędzie w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu są furtką do przyszłości pełnej sukcesów. Szkoła przy Grunwaldzkiej kształci fachowców, którzy są rozchwytywani na rynku pracy, a jednocześnie, już jako absolwenci, mogą łączyć karierę zawodową z kontynuacją nauki na uczelniach wyższych. Od września 2017 r. Zasadnicza Szkoła Zawodowa będzie Branżową Szkołą I stopnia.


Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom rynku pracy, oferujemy uczniom kształcenie w tych zawodach, które oznaczają dziś dobrą pracę. "Kształcimy w zawodach, na które jest bardzo duże zapotrzebowanie na rynku pracy. Nasi absolwenci znajdują bardzo szybko dobrze płatną pracę - to jest nasz bardzo duży atut" - mówi Arkadiusz Dratwa, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych z ul. Grunwaldzkiej.

Można u nas zdobyć tytuł technika w zawodach: technik budownictwa; architektury krajobrazu. Klasa politechniczna, poprzez współpracę z Politechniką Poznańską, otwiera młodemu człowiekowi drogę do kariery naukowej i zawodowej. Obok technikum, proponujemy też kształcenie w szkole zawodowej. A jest u nas z czego wybierać. W branży budowlanej oferujemy następujące zawody: dekarz - klasa patronacka firmy Fakro; betoniarz - zbrojarz - klasa patronacka firmy Pekabex; monter konstrukcji budowlanej, instalator patronacka Wuprinż; monter zabudowy i robót wykończeniowych; murarz - tynkarz, stolarz - klasa patronacka Cechu Stolarzy Swarzędzkich.

W zawodach mechanicznych kształcimy blacharzy samochodowych, mechaników motocyklowych - klasa patronacka firmy Yamaha i Kopras; mechaników i elektromechaników samochodowych oraz lakierników. Od tego roku patronat nad klasami mechanicznymi objęła firma Bemo Motors. Od kilku lat wspierają nas również Renault Auto Compol, Auto Lech i inni.

Dyrektor Arkadiusz Dratwa podkreśla, że uczniowie uczą się w bardzo dobrym systemie. Tydzień chodzą do szkoły a tydzień na praktyki. Zdobywają w ten sposób doskonale wiedzę praktyczną. Jest to bardzo chwalony system przez pracodawców oraz rodziców. Wszyscy uczniowie są pracownikami młodocianymi i w ten sposób już w czasie nauki nabywają praw pracowniczych jak na przykład staż pracy.

Dobra przyszłość naszych absolwentów, to dobrze płatna praca. Dlatego szkoła współpracuje z wieloma firmami, które nie tylko oferują praktyki i miejsca pracy dla naszej młodzieży, ale organizują też liczne kursy, szkolenia i wyjazdy zagraniczne. Bardzo ściśle współpracujemy z Wielkopolską Izbą Budownictwa, Izbą Rzemieślniczą oraz z Cechami Rzemiosł.

W Zespole Szkół Budowlanych kształcimy naszych uczniów nie tylko w szkolnych murach, ale również poza granicami kraju. Wymiany organizowane w ramach programów Leonardo da Vinci i ERASMUS + otwierają naszej młodzieży okno na świat, poszerzają kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności językowe. Współpracujemy z Politechniką Poznańską i Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, dzięki czemu nasi uczniowie mają bezpośredni kontakt z uczelniami poprzez wykłady, warsztaty, szkolenia i praktyki.

Zespół Szkół Budowlanych to szkoła na miarę XXI wieku i doskonale wyposażona placówka dydaktyczna. Tablice multimedialne i pracownie to pomoce naukowe, bez których nie da się dziś zdobywać przyszłości. Szkoła dba o to, by uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w licznych szkoleniach, kursach, praktykach, by mogli zdobyć euro paszporty. Nasz absolwent ma za sobą wstępne doświadczenie zawodowe i jest przygotowany do pracy na rynkach europejskich - m. in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Norwegii. Chętni mogą studiować na Politechnice Poznańskiej bądź innych uczelniach technicznych w kraju. Szkoła zapewnia bowiem rozszerzony kurs matematyki. Absolwenci odznaczają się również dobrą kondycją sportową - ZSB organizuje liczne zajęcia dodatkowe w tym zakresie, wystarczy tutaj wymienić stały dostęp do Centrum Fitness Olimp, czy możliwość trenowania piłki nożnej i reprezentowania szkoły w barwach naszej drużyny. Uczniowie mogą rozwijać osobowość przez wolontariat, działalność artystyczną i atrakcyjne wycieczki.

Dlatego nasza szkoła to wybór dobrej i pewnej na rynku pracy przyszłości. W Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Grunwaldzkiej kształcimy w zawodach z przyszłością.


Artykuł promocyjny

środa 26 kwietnia 2017 - 09:55:06 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama