Zaloguj się | Rejestracja

Rekordowy 25. Finał WOŚP w Swarzędzu


Rekordowy 25. Finał WOŚP w Swarzędzu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Swarzędzu. W niedzielę, 15 stycznia udało się zebrać rekordową sumę 189.339 złotych. W zeszłym roku było to 123.407 zł. Wielkie brawa dla organizatorów i mieszkańców, którzy wzięli udział w akcji.


W niedzielę, 15 stycznia odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Swarzędzu, już po raz kolejny, przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Jurka Owsiaka i zagraliśmy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Po godzinie 23:30 wiadomo już było, że w Swarzędzu orkiestra znów zagrała nie tylko wspaniale, ale i rekordowo: wspólnie zdołaliśmy zebrać aż 189.339 złotych! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego pięknego wyniku. W zeszłym roku zebraliśmy ponad 120 tys. zł. Poprzeczka zawieszona była bardzo wysoko.

Reklamy Google:


189.339 zł to absolutny rekord w Swarzędzu. Swarzędzanie po raz kolejny pokazali, że są gotowi do pomocy i chętnie włączają się w orkiestrowe granie z Jurkiem Owsiakiem. Na ulice całej gminy wyruszyło aż 600 wolontariuszy, którzy z puszkami i w doskonałych nastrojach zachęcali do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w roku ubiegłym, cała zebrana kwota zostanie przekazana na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

25. Finał WOŚP rozpoczął się o godzinie 11:00 koncertem Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, która od pierwszych taktów zagrzewała uczestników do wspólnej zabawy. W tym samym czasie na Stadionie Miejskim im. M. Zaporowskiego odbywał się II Swarzędzki Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”. Na starcie biegu stanęło ponad 300 uczestników, którzy mieli do pokonania trasę o długości ok. 5 km. Wszystkich sportowców do biegu zaprosił burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek, a rozgrzewkę przeprowadziły dziewczyny z 2Be Active Fitness. Dzięki hojnym biegaczom udało się uzbierać prawie 6.850,97 zł. Swarzędzki Bieg WOŚP był jednym z największych tego typu wydarzeń w całej Wielkopolsce.

Na scenie 25. Finału WOŚP wystąpili: chór męski „Akord”, sekcja piosenki Ośrodka Kultury, sekcja tańca dance hall oraz swarzędzki zespół Bandicoot. Muzyczną gwiazdą imprezy była legendarna grupa Kobranocka, która pojawiła się na scenie o godzinie 17:00. Zespół przypomniał swoje największe przeboje: „Kocham Cię jak Irlandię”, „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”, „Ela czemu się nie wcielasz”.

Przez cały czas trwania finału, na zewnątrz hali rozgrzewała nas przepyszna grochówka ufundowana przez RSP Kruszewnia. Dochód z jej sprzedaży w całości został przekazany na 25. Finał WOŚP. Podobnie jak w latach ubiegłych, do akcji włączyły się swarzędzkie Morsy. Specjalne atrakcje przygotowano dla najmłodszych. Grupa Ubarwieni zaprosiła wszystkie dzieci do magicznego świata animacji. Było malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, gry i zabawy.

W tym roku w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się aż dwie licytacje, podczas których licytowano łącznie aż 124 przedmioty. Łączna kwota uzyskana z licytacji przekroczyła 68.650 zł, co oznacza, że pobiliśmy kolejny rekord. Za 26.000 zł zlicytowano w tym roku oryginalne, złote serduszko. Szczęśliwym nabywcą okazał się Ireneusz Szpot. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również: oryginalna koszulka polskiej reprezentacji w piłce nożnej z autografami piłkarzy, kolacja z burmistrzem w EuroHotelu, torty, plakaty KKS Lech Poznań z autografami piłkarzy, rowery.

Wzruszające chwile przeżyli wszyscy uczestnicy 25. Finału WOŚP w Swarzędzu. Jedna z mieszkanek przekazała na licytację złoty pierścionek zaręczynowy, który otrzymała od obecnego męża dokładnie dwadzieścia pięć lat temu. Spontaniczna decyzja wywołała ogromny entuzjazm wszystkich obecnych. Pierścionek był licytowany aż trzykrotnie, po czym został przekazany darczyńcy.

Jak co roku, duży entuzjazm wśród uczestników Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzbudziły loterie, z których łączny dochód wyniósł 10.115,59 zł. Wszystkie przedmioty, między innymi kalendarze, książki, maskotki, perfumy, zabawki i poduszki, zostały ofiarowane przez darczyńców.

Punktualnie o godzinie 20:00 nad Swarzędzem rozbłysło „światełko do nieba”.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu zakończył się ogromnym sukcesem! Łącznie zebraliśmy aż 189.339 zł. Jest to o niemal 70.000 zł więcej niż w roku 2016. Wielkie, wielkie podziękowania dla wszystkich!

Na łączną kwotę składają się następujące punkty:

licytacje: 68.650 zł,
kwesta (wolontariusze z puszkami): 100.813,87 zł,
loterie: 10.115,59 zł,
wpływ z II Biegu WOŚP "Policz się z cukrzycą: 6.850,97 zł,
wpływ z grochówki od RSP Kruszewnia: 2.908,57 zł

Źródło: UMiG w Swarzędzu

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Rekordowy 24. Finał WOŚP w Swarzędzu

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu już za nami. W niedzielę, 10 stycznia udało się zebrać rekordową sumę 123.407,00 złotych. W zeszłym roku było to 87.302,37 zł. Wielkie brawa dla organizatorów i mieszkańców, którzy wzięli udział w akcji.23. Finał WOŚP w Swarzędzu - zdjęcia

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu już za nami. Zobaczcie dużo zdjęć z imprezy, która odbyła się w niedzielę 11 stycznia w Hali Sportowej SCSiR. W Swarzędzu udało się zebrać rekordową sumę 87.125,20 zł plus waluta obca.WOŚP: Swarzędz zebrał ponad 80 tys. złotych!

Podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu zebrano 80.502,74 złotych! Dla porównania w ubiegłym roku była to kwota 75 tys. zł, a w 2012 roku nieco ponad 80 tys. złotych. Wielkie brawa dla organizatorów swarzędzkiego finału i przede wszystkim dla mieszkańców, którzy wsparli akcję Jurka Owsiaka. W tym roku pieniądze były zbierane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Łącznie w całym kraju zebrano ponad 35 mln złotych.21. Finał WOŚP
w Swarzędzu - relacja


W niedzielę 13 stycznia ulice Swarzędza zapełniły się wolontariuszami, którzy do kolorowych puszek zbierali datki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowaniu towarzyszyła impreza, która zgromadziła mieszkańców w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.WOŚP w Swarzędzu
- relacja i zdjęcia!


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku po raz dwudziesty. Tegoroczne datki zebrane przez wolontariuszy zostaną przeznaczone na zakup urządzeń ratujących życie noworodkom oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Wolontariuszom ze Swarzędza udało się zebrać na ten cel 80.182,10 złotych!

poniedziałek 16 stycznia 2017 - 12:27:51 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama