Zaloguj się | Rejestracja

Jak opadające powieki wpływają na komfort życia?


Jak opadające powieki wpływają na komfort życia?

Defekt w postaci opadających powiek jest zmorą wielu kobiet. Skutecznie odbiera spojrzeniu młodzieńczy blask i postarza nie tylko okolice oczu, ale w rezultacie - całą twarz. Tylko do pewnego czasu nadmiar zwiotczałej skóry na powiekach może skorygować za pomocą makijażu. Wbrew powszechnie panującym opiniom, opadające powieki nie są tylko problemem natury estetycznej.


Wiele pań ma współcześnie problem z zaakceptowaniem śladów, jakie na ich ciele pozostawia upływ czasu. Wrażliwa i cienka skóra wokół oczu szczególnie narażona jest na działanie wielu czynników zewnętrznych i to właśnie tam najszybciej zaznaczają się pierwsze objawy procesu starzenia. Nie na darmo zwykło się mówić, że oczy są zwierciadłem duszy. To właśnie ich wygląd najbardziej świadczy o naszym wieku. Oczy zmęczone i pozbawione blasku automatycznie dodają ich właścicielowi kilku lat. Zmarszczki i nadmiar zwiotczałej skóry na powiekach są zmorą wielu współczesnych pań, które odczuwają kompleksy i frustrację w związku z wyglądem i kondycją skóry wokół oczu.

Wraz z upływem czasu skóra traci swoją dawną jędrność. "Już po trzydziestym roku życia zdecydowanie zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, a mniejsze nawodnienie skóry sprawia, ze traci ona jędrność i sprężystość. Najwcześniej uwidacznia się to w tych miejscach, gdzie skóra i tkanka podskórna są najcieńsze, a wiec na przykład na powiekach. Dodatkowo z wiekiem słabną mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi, co pogłębia problem" - wyjaśnia doktor Krzysztof Miracki, lekarz z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu zabiegów medycyny estetycznej. Nie bez znaczenia jest również szkodliwy wpływ promieniowania UV, a także... złe warunki pracy. "Światło jarzeniowe czy nieodpowiednio wyregulowany monitor komputera zmuszają do mrużenia powiek, a to naciąga skórę i pogłębia zmarszczki" - dzieli się swoimi spostrzeżeniami doktor Piotr Osuch, chirurg plastyk. Przyczyn opadających powiek można szukać również w anatomicznej budowie twarzy, a dokładniej - w opadaniu zewnętrznych kącików brwi.

Opadające powieki - problem estetyczny i funkcjonalny

Opadające powieki są przyczyną wielu kompleksów i skutecznie odbierają pewność siebie. Jeden z portali internetowych przeprowadził ankietę wśród panów, pytając o to, na co przede wszystkim zwracają uwagę u kobiety. Okazuje się, że oczy są jedną z najważniejszych części kobiecego ciała, które przyciągają uwagę mężczyzn, nic więc dziwnego, że dla pań młody wygląd skóry wokół oczu jest aż tak ważny. Jednak kompleksy to, wbrew pozorom, nie najgorsze, co może spotkać osoby borykające się z problemem nadmiaru zwiotczałej skóry na powiekach. Opadające powieki są nie tylko problemem natury kosmetycznej. Istnieją medyczne wskazania do przeprowadzenia zabiegu blepharoplastyki, czyli korekcji powiek.

Nadmiar skóry na powiekach może utrudniać widzenie. Opadające powieki przestają spełniać swoją fizjologiczną funkcję i zasłaniają pole widzenia. Obwisła skóra może przeszkadzać również w noszeniu okularów optycznych i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Zbyt duży płat skóry utrudnia pełne otwarcie oka, przesłaniając rogówkę, a niekiedy zachodząc nawet na źrenicę. Opadające powieki sprawiają, że oko szybciej się „męczy”, na przykład podczas czytania czy oglądania telewizji.

Rozwiązaniem na problemy z opadającymi powiekami jest zabieg chirurgiczny, nazywany blepharoplastyką. Lekarze chirurgii plastycznej przyznają, że to jeden z najbardziej efektywnych sposobów chirurgicznego odmładzania twarzy. W większości przypadków zabieg korekcji powiek przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. Cała koncepcja zabiegu opiera się na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. Cięcie prowadzi się w fałdzie powieki górnym, dzięki czemu blizna po zabiegu jest niedostrzegalna, gdyż fałd powiekowy jest miejscem niewidocznym przy otwartych oczach. Pacjent wraca do domu w ciągu kilku godzin po zabiegu (jeśli zabieg przeprowadzony został w znieczuleniu ogólnym, konieczna jest 1-dniowa hospitalizacja).


wtorek 24 maja 2016 - 17:00:56 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama