Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Moderatorzy: admin, kacper, tomek24, marylka, maciek, redakcja
Autor Odpowiedzi
anka
08 sty 2012 : 21:54

Zarejestrowany #660
Zastanawia mnie jeden fakt. Po wybudowaniu dużego parkingu w okolicy szkoly podstawowej nr 4 nadal inteligentne osoby stawiają samochody na zakrętach, przejściach dla pieszych, terenach zielonych i szczyt głupoty - w miejscach w których trzeba zawrócić, bo jest to droga bez przejazdu (patrz - kościuszkowców chyba 18 przy śmietniku). Nowy parking i kawałek ładnej trawki przy chodniku - jest??? oj nie! już ktoś sobie zrobił miejsce parkingowe. A busy zaparkowane w jakimś wyszukanym miejscu naprawdę ułatwiają sprawę - chyba ciężko zostawic je na tyłach sp4.
Wcale sie nie dziwie, że zbliżamy się wagowo do amerykanow. widać, że dążymy do tego skrupulatnie. najwidoczniej ciężko jest zostawić samochód dalej niż pod oknem i przyjść do domu spacerkiem.
Często też obserwuje zaparkowane samochody na chodniku lub w niewłaściwym miejscu tuż pod kamerą. Ciekawe czy ktoś robi z tych nagrań użytek.
A szczytem jest podwozenie dzieci przez rodzicow pod wejscie do szkoly, bo chyba sa wszystkie kalekie albo cegły noszą w plecaku! amazed. a moze chodzi o lans - jaki to mam wóz. a każdy wie, że przy sp4 jest chodnik!!!!!!!!! ale chyba to nikogo nie razi - i kamerę która wisi przy tymże chodniku także!
Tak na koniec - może osoby nie chcą parkowac na tyłach SP4, bo twierdzą że jest tam niebezpiecznie.... ale tak sobie myslę, że stając w niewłasciwym miejscu moga mieć zarysowania na karoserii...ale to jest już ich wybór. może dobrym argumentem dla tych osób byłoby zamontowanie na tyłach sp4 kamerki? moze wiecej osob by tam parkowalo?
Pisze i pisze ale z racji że mieszkam niestety w okolicach kościoła, nasunęła mi się jeszcze jedna kwestia - czy osoby które przyjeżdżają do kościoła nie mogą zaparkować przy np tesco albo na tyłach sp4? wszyscy pchaja się w osiedle,a wiadomo że nie ma dużo miejsca. ale jak zwykle - trzeba zaparkować najbliżej - żeby się nie nachodzić - aaa no bo po mszy trzeba miec jeszcze sily na zwiedzanie marketu . a z wjazdem na osiedle po zakonczonej mszy nie ma mowy- jakis geniusz nie zrobil zakazu parkowania przy domkach jednorodzinnych na wysokości progu zwalniającego ( a może w sąsiednich wjazdach na osiedle czwartaków i kościuszkowców tuż przy kościele trzeba zastosować ruch jednokierunkowy?) i w związku z tym jest główny problem (taka prozaiczna sprawa a tak utrudnia życie).A nikt z orszaku wiernych katolików nie przepuści z grzeczności, żebyś wjechał na osiedle, bo po co? przecież wyjeżdżający maja pierwszeństwo!haha

Do wiadomości nadgorliwych, którzy uporczywie stawiają auto byle gdzie ale byle bliżej domu - wczesniej czy później będziesz miał porysowane auto i się wtedy zdziwisz, tak jak moi znajomi.
Powrót do góry
ciaglejade
14 sty 2012 : 14:32
Zarejestrowany #646
ja zawsze parkuję w miejscach do tego celu wyznaczonych, przepuszczam pieszych, jestem rezolutny, jestem wspaniały, dbam o najbliższe otoczenie i lubię whiskey.
Powrót do góry
anka
15 sty 2012 : 11:30

Zarejestrowany #660
czytelnicy mają rozumieć, że jesteś taki wspaniały tylko po whisky???
Powrót do góry
pawel22
15 sty 2012 : 11:35

Zarejestrowany #608
Ania on nie wie czy jest wspanialy po whisky, Poniewaz on caly czas jedzie czyli CIAGLEJADE
Powrót do góry
ciaglejade
15 sty 2012 : 12:34
Zarejestrowany #646
każdy z czytelników odczytuje to jak chce
Powrót do góry
tomala46je
26 kwi 2012 : 15:43
Zarejestrowany #631
pozdrawiam kierowcę od czarnego mitsubishi o nr rej. SCI...... parkującego na ulicy Grudzińskiego 18C.... za parkowanie na dwóch miejscach parkingowych,róbcie tak dalej i nie narzekajcie potem sasiadom na przerysowania na lakierze a dzieci popołudniu mają prawo grać w piłke i nie zabierajcie im piłki do domu strasząc telefonem na Policję
Powrót do góry
jan
06 maj 2012 : 16:57
Zarejestrowany #720
A szczytem jest parkowanie na deptaku przy Czwartaków,najpierw 1,2 auta teraz naliczyłem w niedzielę 8 a obok parking przy szkole.Nie ma nikogo by to zmienił, zainteresował się,wszystko teraz można ,żaden przepis nie obowjązuje po co więc powołane do tego służby.
Powrót do góry
piciek
08 maj 2012 : 21:33
Zarejestrowany #776
Na parkingu przy os. Dąbrowszczaków koło banku PKO BP jest zawsze kocioł. Często nie mogę wjechać lub wyjechać z mojego miejsca parkingowego, ponieważ notorycznie klienci banku zastawiają inne samochody, chociaż jest tam parking osobny dla klientów. Dzwoniłem w tej sprawie do Straży Miejskiej, powiedzieli, że mam się skontaktować ze Spółdzielnia Mieszkaniową, ponieważ cytuję: "to nie ich teren". Napisałem maila do Spółdzielni w tej sprawie, odpowiedzieli zwykłym listem pocztowym, że w takich sytuacjach mamy się skontaktować ze Strażą Miejską. I tak mogę na okrągło.
Powrót do góry
RobWan
08 maj 2012 : 21:51
Zarejestrowany #653
A nie ma tam tych słupków na kluczyk?

Robert
Powrót do góry
piciek
08 maj 2012 : 21:57
Zarejestrowany #776
oczywiście, że są słupki na kluczyk, ale co z tego jak klienci staną sobie samochodem obok pachołka? Niektórzy przepraszają, a niektórzy zachowują się wulgarnie. Był taki moment, że mimo wcześniejszego ostrzeżenia, że nie można tam wjeżdżać, klient i tak zablokował nam wjazd. No to ja zablokowałem go też i od razu dzwoniłem na Policję. W miarę szybko przyjechali. Co się okazało, Policja chciała MI wlepić mandat za "ograniczenie wolności", a klientowi nic. Odpuściłem i się wszyscy rozjechali w swoje strony. Tak więc na przyszłość kupiłem na Allegro te śmieszne nalepki na szybę "Karny kutas", ale o dziwo na razie nikt nie zablokował mi do dziś wjazdu

[ Edytowany 08 maj 2012 : 22:15 ]
Powrót do góry
paola
09 maj 2012 : 16:09

Zarejestrowany #592
Zmieniając trochę temat to pwiem Wam, że mnie mąż dzisiaj wmanewrował w akcję: kochanie jedź na przegląd proszę, bo ja nie mam czasu. I pojechałam, facet trochę kręcił głową (auto mam stare jak świat) ale ostatecznie wbił pieczątkę. Po powrocie do domu mąż mnie poinformował, że wysłał mnie, bo wiedział, że jak facet pojedzie to mu nie podbije, a jak babę zobaczy, to może przymknie oko...i przymknął, więc piciek poproszę o jedną naklejkę "karny kutas" nakleję mężowi na czoło
Powrót do góry
piciek
09 maj 2012 : 22:38
Zarejestrowany #776
hahaha ok, mam gotową całą rolkę na takie sytuacje
Powrót do góry
jan
21 maj 2012 : 17:12
Zarejestrowany #720
daremne nasze narzekania jak widać nic się nie zmienia po co nam powołane do tego służby.
Powrót do góry
pawel22
21 maj 2012 : 19:25

Zarejestrowany #608
koko koko Pan Komendant jest spoko
Powrót do góry
wesol26
15 gru 2012 : 00:56
Zarejestrowany #911
A ja parkuje gdzie sie da i będe tak robił dopuki doputy ktoś z tym haosem parkingowym w swarzędzu coś zrobi. Nie ma gdzie parkować miejsc parkingowych jest za mało a władze swarzędza nic sobie z tego nierobią tylko karać umieją a osoby które sie tu wypowiadają chyba nigdy nie parkowały po godz.22:00. Człowieka moze krew zalać gdy szuka miejsca żeby samochód zaparkować. A parkingi które są przy osiedlach i powinny być za darmo do użytku mieszkańców są w rękach prywatnych i trzeba słono płacić zeby auto zostawić.
Powrót do góry
anka
08 mar 2013 : 15:53

Zarejestrowany #660
miejsc parkingowych jest mało to wszyscy wiedzącą ale to nikogo nie upoważnia do parkowania auta byle gdzie - niestety w większości przypadków miejsce znajdzie się kawałek dalej, tylko trzeba się wysilić i poszukać.
Powrót do góry

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF