Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Idź do strony   <<        >>  
Moderatorzy: admin, kacper, tomek24, marylka, maciek, redakcja
Autor Odpowiedzi
ciaglejade
27 paź 2011 : 17:37
Zarejestrowany #646
kapuś
Powrót do góry
margoko
28 paź 2011 : 19:27

Zarejestrowany #656
Ludzie, nie rozumiem o co ten gwar ?? Jakie popełniono niekulturalności ?? Może jestem zbyt tolerancyjna, bo mnie nic nie dotknęło. Nie chciałabym, aby wpisy były niekulturalne, ale nie chciałabym też, aby zapanowało tu sztywniactwo jak w Izbie Lordów )
Powrót do góry
RobWan
28 paź 2011 : 19:34
Zarejestrowany #653
A który to moderator skomentował post ciaglejade?
admin, kacper, tomek24, marylka, maciek

I jakoś nie widzę braku kultury w wypowiedzi ciaglejade

Robert

[ Edytowany 28 paź 2011 : 19:35 ]
Powrót do góry
maciek
29 paź 2011 : 06:46

Zarejestrowany #561
To ja skomentowałem post ciaglejade. Braku kultury w tej wypowiedzi nie ma, gdyż zostało to już poprawione. Nie chcemy wprowadzać tutaj sztywniactwa, chodzi tylko o to, aby nie używać wulgaryzmów, z uwagi na fakt, że portal oraz forum są ogólnodostępne i czytają je również dzieci.

Pozdrawiam, maciek.
Powrót do góry
pawel22
29 paź 2011 : 07:12

Zarejestrowany #608
ciaglejade nikt nie bedzie przeszkadzal jedz dalej sobie ale z kulturą slowa to jest troche do tylu - prehistoria
Powrót do góry
ciaglejade
29 paź 2011 : 14:15
Zarejestrowany #646
Pawel, kup mi prosze słownik poprawnej polszczyzny albo jakiś karnet do teatru a twej wrażliwości więcej gwałcił nie będę.
Staram się jak mogę ale jestem tylko skromnym magistrem i Pani goniła mnie raczej do matematyki więc gdzie miałem ogłady nabyć ? Bądź moim qulturalnym mentorem oj bądź
Powrót do góry
pawel22
29 paź 2011 : 17:40

Zarejestrowany #608
Nie jestem mecenasem czy sponsorem panie mgr sam sobie znajdz sponsora i ciagle sobie jedz
Powrót do góry
LIlekMotylek
03 lis 2011 : 08:08

Zarejestrowany #649
RobWan napisał(a) ...

ciaglejade napisał(a) ...
Najwyraźniej odwagi cywilnej brakuje bo większość przechodzi obojętnie obok takiej qpy.

To może postanówmy sobie, że nie przejdziemy obojętnie obok takiego zachowania?
Wpisuję się jako pierwszy na liście.
1. RobWan
2. LilekMotylek
3.

Robert

Pozdrawiam serdecznie
Studentka politologii.
Powrót do góry
ciaglejade
05 lis 2011 : 16:26
Zarejestrowany #646
LIlekMotylek napisał(a) ...

RobWan napisał(a) ...

ciaglejade napisał(a) ...
Najwyraźniej odwagi cywilnej brakuje bo większość przechodzi obojętnie obok takiej qpy.

To może postanówmy sobie, że nie przejdziemy obojętnie obok takiego zachowania?
Wpisuję się jako pierwszy na liście.
1. RobWan
2. LilekMotylek
3.ciaglejade

Robert

Powrót do góry
anka
08 sty 2012 : 21:12

Zarejestrowany #660
Jestem właścicielką psa i sprzątam. Ale jak to w życiu bywa zdarzają się sytuacje, że kupy a raczej wydzielin nie da się sprzątnąć. Poza tym odległość do najbliższego śmietnika zniechęca, a nawet niekiedy nie wiadomo gdzie się z tą sprawą udać. Zresztą nasze śmietniki nie nadają się do tego typu działań i bardzo współczuje osobom które je opróżniają, bo nie są wyłożone workami na śmieci - bleeeeee
Powrót do góry
pawel22
09 sty 2012 : 12:08

Zarejestrowany #608
A mnie boli budowa drogi - ulica Warzywna - jak widze jak to robia to dosc i czlowiek ma juz dosc. Pewna wiadomosc taka ze droga nie bedzie cala. 40 M PRZED kORNICKA droga gruntowa czyli bloto dziury. Ratusz sie chwali inwestycja a ja pytam gdzie LOGIKA budowy tej drogi. Daje ze za rok droga bedzie zapadnieta i inne usterki wyjda. NIECH RATUSZ WYPOWIE SIE NA TEN TEMAT.
Powrót do góry
ciaglejade
14 sty 2012 : 13:47
Zarejestrowany #646
Musi tam mieszkać ktoś ważny. Dlaczego akurat tam utwardzają drogę ?
Powrót do góry
ws
05 wrz 2012 : 12:45
Zarejestrowany #853
Wydaje mi się, że to dobre miejsce na mój problem...

Mam pytanie, m.in. do Pana Komendanta Straży Miejskiej, dotyczące zeszłorocznej akcji, tak głośno propagowanej w Swarzędzu "Kochasz dzieci, nie pal śmieci". A ponieważ ponownie zbliża się zima - więc problem wróci...

Jestem mamą małego astmatyka i niestety, ale to co jest w powietrzu - ma ogromny wpływ na jego stan zdrowia. Bardzo mi się spodobała inicjatywa fundacji "Arka" i byłam przekonana, że będzie ona miała wpływ na stan powietrza w Swarzędzu.
Niestety, pomyliłam się...

Mieszkam niedaleko ulicy Kórnickiej i codziennie rano (szczególnie w okolicach 6.00 - 7.00 rano) z wielu zlokalizowanych tam zakładów stolarskich (ale również domów mieszkalnych) obserwowałam szybujące w powietrze tumany czarnego, smierdzącego dymu.

Tutaj ubiegnę pytanie Pana Komendanta w kwestii zgłaszania tego typu sytuacji...

Dzwoniłam conajmniej trzykrotnie do Straży Miejskiej z takimi zgłoszeniami, ale po trzeciej rozmowie - kiedy usłyszałam, że Strażnik nie ma prawa wejść do domu i skontrolować pieca - to mi ręce opadły.
To czemu miała służyć ta akcja? Miała zapobiegać paleniu śmieci w ogródkach??? Zimą???? Wydawało mi się, że to właśnie Strażnik Miejscki ma prawo skontrolować, czym w danym piecu jest palone...

Sama jeszcze niedawno byłam właścicielką domu jednorodzinnego i nie wyobrażam sobie, jak można palić takie świństwa w piecach.. Przecież oddychamy wszyscy tym samym powietrzem...
Ja z przerażeniem myślę o następnym sezonie zimowym i o czasie, który zamiast na śniegu będę musiała spędzać z dzieckiem u lekarza
Powrót do góry
Komendant
06 wrz 2012 : 08:40
Zarejestrowany #628
Coś tu jest nie tak.......
Strażnik raczej nic takiego nie powiedział, gdyż wszyscy posiadają odpowiednie upoważnienie do wejscia na teren nieruchomości wynikające z przepisów ustawy prawo ochrony środowiska .....
Myślę, ze chodziło o to, że na podstawie zgłoszenia telefonicznego nie można nikogo za spalanie odpadów ukarać, a trzeba uduwodnić sprawcy winę - czyli złapać podczas spalania.
Ostatni raz taka interwencja została przeprowadzona z powodzeniem we wtorek w rejonie ul. Cieszkowskiego/Kobylnickiej.
Więc tym bardziej nie rozumiem dlaczego miałoby dojść do opisanego przez Ciebie zdarzenia. Nie widzę dla niego racjonalnego wytłumaczenia....
Jutro sprawdzę rejestr interwencji , byłoby mi łatwiej gdybym otrzymał informację co do jego daty....

Pozdrawiam!
Komendant Straży Miejskiej
Piotr Kubczak
www.strazmiejska.swarzedz.pl

Powrót do góry
ws
06 lis 2012 : 10:45
Zarejestrowany #853
Witam ponownie

Panie Komendancie - ze względu na odległy czas, nie jestem w stanie podać dokładnej daty, kiedy zgłaszałam problemy z dymem.
Zgłoszenia dokonywałam z reguły ok. 6.30, jak wracałam ze spaceru z psem - a że zimą jest o tej porze jeszcze ciemno, więc "spalacze" pewnie czują się bezpiecznie.
Przy pierwszej interwencji usłyszałam, że kolor i zapach dymu jeszcze o niczym nie świadczą, a potem właśnie, że i tak strażnicy nie będą mogli wejść i sprawdzić zawartości pieca.
Jeśli faktycznie strażnik nie ma prawa odmówić takiej interwencji - to w tym roku będę bardziej stanowczo prosiła o kontrole w takich przypadkach, bo już teraz czasami ciężko przejść ulicami Kórnicą i sąsiednimi
Powrót do góry
Pilman
09 lis 2012 : 13:58

Zarejestrowany #768
Potwierdzam. Przechadzając się ulicą Kórnicką lub którąś z pobliskich ulic nie ma mowy o oddychaniu pełną piersią w godzinach przed świtem lub po zmroku.
Powrót do góry
ws
15 lis 2012 : 08:32
Zarejestrowany #853
Też już zaobserwowałam w tym sezonie to zjawisko - szczególnie w okolicach ulic: Słonecznej, Pogodnej, przedłużenie Granicznej do Staniewskiego i sama Kórnicka... Dorosły człowiek ma problem ze swobodnym oddychaniem - a co dopiero małe dzieci .
Narazie nie dzwonię - bo póki co ciężko mi zlokalizować źródła tego smrodu, ale rano jak wychodzę na spacer - to normalnie siekierę można by w powietrzu zawiesić

[ Edytowany 15 lis 2012 : 08:32 ]
Powrót do góry
pawel22
17 lis 2012 : 13:10

Zarejestrowany #608
Jak widze remonty Ratusza i inne inwestycje we WLADZE to czlowieka krew ...... a pieniedzy na doinwestowanie np SP5 brak na ulice, sluzbe zdrowia to juz brak slow. Ja juz widze ze niektorzy dziennikarze nazywaja Rynek STARYM MIASTEM to niech pojada do Poznania i zobacza stary rynek. Wiadomo jak wladze nie ma pieniedzy to nie szuka ich u siebie tylko w kieszeniach mieszkancow i podatnikow. W Rynku Swarzedza NIC NIE MA KOMPLETNE ZERO I BRAK OFERT.
Powrót do góry
galiator
27 gru 2012 : 17:30
Zarejestrowany #671
A mnie boli to co zrobiły władze Swarzędza, w związku z dzisiejszym dniem. Dziś 27 grudzień, 94 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W związku z tym narodził się pomysł uczczenia powstańców, przez iluminacje świetlną. Władze Swarzędza wydały zgodę, impreza miała być zabezpieczana przez straż pożarną i straż miejską. Ponad 200 osób zgłosiło swój udział w tym wydarzeniu.

I co? I jakieś trzy dni przed wydarzeniem UMiG cofa zgodę, argumentując to remontem ratusza.

Wstyd

P.S: Tak wyglądało to rok temu w Poznaniu http://www.youtube.com/watch?v=Ocbqxf7YcSE&feature=fvwp&NR=1

[ Edytowany 27 gru 2012 : 17:34 ]
Powrót do góry
Silmeor
27 gru 2012 : 20:38
Zarejestrowany #602
Ciekawe na podstawie jakiej i czyjej ekspertyzy podjęto taką decyzję. Znowu widzimisię jaśnie państwa na ratuszu? A nie można było przenieść pokazu choćby na plac obok?
Powrót do góry
pawel22
28 gru 2012 : 15:34

Zarejestrowany #608
Przeciez to bylo do przewidzenia, przeciez teraz najwazniejszy jest dach RATUSZA zeby Burmistrzowej na biurko nie kapało oraz kasa za stefy parkowania na poziomie poznanskiej strefy i POZNANIA.
Powrót do góry
Komendant
28 gru 2012 : 20:29
Zarejestrowany #628
Silmeorze znam sprawę bardzo dobrze, i mogę Ciebie zapewnić , że zgoda na "Racowisko" nigdy nie została przez Urzad wydana. Więc co oczywiste, nie mogła być cofnięta......
Nie mam pojęcia skąd media zdobyły i powieliły takie niesprawdzone wiadomości.
Taka impreza zgodnie z prawem jest zgromadzeniem, na które trzeba uzyskać zgodę władz miasta w formie decyzji administracyjnej.
Podobnie jak w przypadku marszów tolerancji , Niepodległości i.t.p.
W tym przypadku decyzja była odmowna, mam jej egzemplarz na biurku. Wniosek musiał zostać odrzucony z przyczyn formalnych , ponieważ został złożony przez osobę, która nie spełnia warunków określonych w ustawie , a dotyczacych organizatora - wnioskującym była osoba niepełnoletnia.....

Pozdrawiam!
Komendant Straży Miejskiej
Piotr Kubczak
www.strazmiejska.swarzedz.pl

Powrót do góry
pawel22
28 gru 2012 : 22:02

Zarejestrowany #608
Panie Komendancie niech Ratusz wypowie sie na ten temat moge sie domyslac ze nie tylko Pan to opiniuje GDZIE JEST TA WLADZA Z RATUSZA !!!
Tak jak pisalem w ogole nie maja RZECZNIKA !!!
Powrót do góry
Silmeor
29 gru 2012 : 08:04
Zarejestrowany #602
Komendancie, dzięki za informację. Ale może warto by pogonić kogoś z Ratusza żeby ruszył swoje cztery litery i zażądał od prasy sprostowania bo czytając np. komentarze na http://epoznan.pl/news-news-37462-W_Swarzedzu_bez_rac,_ale_ze_straza_i_policja_w_pogotowiu to sympatyków naszemu miastu to nie przysporzyło.
Powrót do góry
galiator
17 lut 2015 : 22:54
Zarejestrowany #671
Nie wiem czy dobry temat, ale nazwa tematu mi pasowała wiec będzie tu:

Nie wiem czy słyszeliście, ale w okolicach skate parku, doszło aktów wandalizmu. Więcej szczegółów tu:
http://swarzedz.pl/index.php?id=49&no_cache=1&tx_ttnews%5Btt_news%5D=8898&tx_ttnews%5BbackPid%5D=10&cHash=dd7c6027ee

I oczywiście wandalizm mnie wkurza, ale jeszcze bardziej denerwuje mnie, że moje własne miasto oszukało mnie na tym skateparku z cztery razy:

1. Najpierw decydując się na inwestycje, która przydała się jakiemuś promilowi mieszkańców, a która kosztowała miliony, z moich podatków.
2. Później decydując się przy tak wielkiej kwocie inwestycji, zaoszczędzić drobne i nie montować kamery monitoringu. Nie wiem kto wpadł na pomysł, żeby przy tak drogiej inwestycji, z której mieli korzystać młodzi ludzie, poskąpić pieniędzy na monitoring w tym miejscu. Kamery są na jakichś blokach, na jakichś spokojnych ulicach, ale tam ich zabrakło. Brak wyobraźni i niegospodarność.
3. Służby, które mają pilnować miejskie mienie i które są finansowane z moich podatków jak policja i straż miejska, oczywiście zawiodły i pozwoliły na wandalizm.
4. I teraz za wskazanie wandala, ktoś ma dostać tysiąc złotych, rozumiem że znowu z publicznych, czyli z moich pieniędzy.

Władze miasta-szanujcie moje, publiczne pieniądze! Tylko tyle i aż tyle!
Powrót do góry
Idź do strony   <<        >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF