Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Moderatorzy: admin, kacper, tomek24, marylka, maciek, redakcja
Autor Odpowiedzi
Silmeor
27 kwi 2014 : 06:56
Zarejestrowany #602
Ponieważ poprzedni topic na temat komunikacji został zamknięty zakładam nowy. Ma to związek z kolejnym "rewelacyjnym" pomysłem na zwiększenie dochodów. Dla tych co nie znają sprawy pokrótkie wyjaśnienie: otóż aby zwiększyć dochody ZGK planuje wprowadzić kilka "usprawnień". Wsiadać będzie można tylko wejściem przy kierowcy, kierowca będzie sprawdzał bilety przy wsiadaniu, osoby nie mające biletu będą musiały go od razu nabyć u kierowcy albo w automacie.
No i tu mam kilka pytań:
1. Wsiadać jednym wejściem? A co z wysiadającymi? Też będą wysiadać jednym wejściem? Pomyślał jeden dureń z drugim ile to zajmie czasu? A jeśli wysiadać będzie można innymi wejściami to kto mi zabroni też nimi wejść?
2. Co z biletami kupionymi w sklepie? Wchodząc pokazuję go kierowcy i dopiero potem kasuję? To gdzie tu kontrola ważności biletu? Kto zmusi pasażera do skasowania biletu?
3. Automaty biletowe. Może warto by je przystosować do płacenia też banknotami bo wiele razy ludzie nie kupują biletu tylko dlatego, że nie mają monet.
4. Sprawdzanie biletów przez kierowców na przystankach? Serio? To po co ma sprawdzać przy wsiadaniu? No i w ten sposób wydłużeniu ulegnie czas podróży. Kto za to zapłaci? Bo ja osobiście daję słowo, że jeśli z powodu problemów przy wsiadaniu lub sprawdzania biletów przez kierowców będę miał chociaż minutę opóźnienia w stosunku do rozkładu będę się domagał co najmniej zwrotu kosztów biletu.
ZGK niech lepiej zatrudni więcej kontrolerów, a nie szuka pieniędzy kosztem wygody pasażerów. Tylko, że to są koszty a tu chodzi przecież o zarobek jak najmniejszym kosztem i wysiłkiem dla "geniuszy" z ZGK. Nie życzę sobie traktowania mnie jako potencjalnego gapowicza, no chyba że od razu skażemy wszystkich kierowców autobusów bo przecież mogą oni spowodować wypadek po pijaku.
Powrót do góry
galiator
27 kwi 2014 : 20:43
Zarejestrowany #671
Naprawdę tak ma być, gdzie o tym słyszałeś?

Co za idiotyczny pomysł. Tak to jest jak za rozwiązania biorą się ludzie, którzy najzwyczajniej autobusem nie jeżdżą. A co z ludźmi starszymi, co z ludzmi z wózkami. Ciekawi mnie to zwłaszcza, że od lipca podobno bilet miesięczny będzie można mieć zapisany na karcie PEKA i co kierowca każdą kartę będzie sprawdzał w terminalu. Powodzenia życzę.

Z pozytywów za to podobno zwiekszyć ma się liczba autobusów nocnych, chociaż wiążące decyzję jeszcze nie zapadły.
Powrót do góry
LukaszW
28 kwi 2014 : 15:42
Zarejestrowany #1340
Pomysł o którym piszecie jest oczywiście idiotyczny, a człowiek co go wymyślił autobus swarzędzki widział pewnie tylko na zdjęciach.
Rozwiązanie o którym mowa, jest dobre dla przewoźników, gdzie liczba pasażerów jest niewielka a bilety można kupować jedynie u kierowcy, bądź okazać papierowy bilet miesięczny.
Wyobrażacie sobie, że w godzinie szczytu ustawia się około 50 osobowa kolejka, przecież ten autobus nigdy nie odjedzie z peronu, bo co chwile będą dochodziły kolejne osoby które dotarły na sródke

LukaszW
Powrót do góry
Silmeor
28 kwi 2014 : 15:48
Zarejestrowany #602
Informacja zaczerpnięta z "Tygodnika swarzędzkiego", ostatni numer.
Powrót do góry
matejank
29 kwi 2014 : 13:39
Zarejestrowany #582
Zamiast wymyślać bzdury niech się dogadają w sprawie wspólnego biletu z Poznaniem...
Link do artykułu: http://www.swarzedzki.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1499:b%C4%99dzie-wojna-z-gapowiczami?

[ Edytowany 05 maj 2014 : 13:04 ]
Powrót do góry

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF