Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Idź do strony   <<      
Moderatorzy: admin, kacper, tomek24, marylka, maciek, redakcja
Autor Odpowiedzi
pawel22
01 sie 2013 : 10:09

Zarejestrowany #608
A ja chcialbym podziekowac za rzetelna, wyczerpującą i kompetentna obsluge klienta firme ZYS. Wiedza wiecej nize ten razem wziety GOAP. Jeszcze raz wielkie dzieki dla p. Bartka i Mariusza. Szybciej sie dodzwonię, dowiem na konkretny temat itp.
Powrót do góry
Silmeor
17 sie 2013 : 08:41
Zarejestrowany #602
Czas na małe podsumowanie reformy z punktu widzenia mieszkańca bloku.
1. Przy śmietniku rośnie stos śmieci wielkogabarytowych: lodówek, foteli, wersalek itp.
2. Mam wrażenie, że śmieci są wywożone znacznie rzadziej niż wcześniej- śmietniki niemal cały czas "kipią" śmieciami.
3. Segregowane śmieci są na pewno zabierane rzadziej. Bardzo szybko powstaje przy pojemnikach na plastik, szkło itd. góra odpadków, które po prostu już nie mieszczą się do pojemników.
Podsumowując: reforma jak dotąd okazała się porażką.
Powrót do góry
Staszek
17 sie 2013 : 10:21
Zarejestrowany #1029
Czytam od jakiegoś czasu portal i forum i w końcu zarejestrowałem się, ponieważ też mam swoje zdanie na temat różnych spraw i chciałbym podyskutować w miarę merytoryczny sposób, bez zbędnego kłócenia się z innymi.

Śmieci? "Ustawa śmieciowa" wg mnie narobiła jak na razie więcej bałaganu niż pożytku. Na osiedlach pojemniki na surowce wtórne przepełnione (zwłaszcza plastyki), pojemniki na używaną odzież wypchane po brzegi. Wczoraj np w Bogucinie wszyscy powystawiali kible ze śmieciami na ulice i tak sobie stały przez cały dzień, bo pomimo terminu odbioru firma ZYS-a nie pojawiła się. Ale za to na osiedlach mam wrażenie, że jeżdżą częściej niż przed 1 lipca i w dodatku opróżniają nawet nie całkowicie zapełnione pojemniki. Oczywiście liczą sobie za pełne i potem wystawią odpowiedni rachunek GOAP-owi. Wcześniej mieli brać tylko pełne pojemniki i gospodarze domów mieli tego dopilnować.

Korzystają zapewne z okazji, że ceny jeszcze nie zostały ustalone i obecne opłaty są tymczasowe, więc poczuli okazję na zarobienie więcej forsy. Dotychczas mieliśmy na osiedlu bodajże 6.50 PLN od osoby i było dobrze, ale teraz firmy wywozowe chcą sobie odbić niskie zarobki i korzystają z tego okresu przejściowego.

Często jeżdżę rowerem po okolicy i widzę wbrew obietnicom GOAP-u, że w lasach będzie mniej śmieci, to niestety jest ich jeszcze więcej. Nawet na cmentarzu w Wierzenicy jacyś delikwenci podrzucają worki ze śmieciami, jak nie bezpośrednio do śmietnika, to rzucają pod płotem. Żeby było ciekawiej, to ten fragment cmentarza jest widoczny z plebanii (wycięte zostały krzaki, które zasłaniały księdzu widok w tą stronę) i chyba raczej w nocy ten proceder się odbywa, bo za dnia raczej nikt się nie odważy.

Lasy - zaraz za Kobylnicą w stronę Wierzonki zostały co prawda postawione szlabany na drogach wjazdowych do lasu, ale taka przeszkoda nie stanowi problemu dla chcących zaśmiecać las. Żeby było ciekawiej, to zaraz za Hotelem Ossowski, przy pierwszym wjeździe do lasu odbywają się radosne zabawy par, które łatwo rozpoznać po pozostawionych odpadkach. Zresztą parki jeżdżące autami w takich miejscach często-gęsto świntuszą w pierwszym lepszym wjeździe do lasu.

Nie tak dawno zgłaszałem na SM problem wyrzucania śmieci przed mieszkańców Bogucina. Niestety problem utknął, ponieważ w odpowiedzi z UMiG odpisano mi na zgłoszenie, że teren nie jest ich własnością i nic nie mogą zrobić. A chodziło o nieużytki (kiedyś pole uprawne) między ul. Olchową a torami kolejowymi. Tubylcy od lat wyrzucają tam co popadnie, począwszy od odpadów zielonych, poprzez popiół, skończywszy na odpadach budowlanych. Nawet bez problemu można łatwo rozpoznać, kto wyrzuca, ponieważ od bram posesji są wydeptane ścieżki na drugą stronę ulicy na to pole. I jak widać problem ten nie znajdzie rozwiązania, ponieważ jeśli to jest teren prywatny (?) , to tylko właściciel może coś z tym zrobić. Niestety UMiG nie napisał, kto jest tym właścicielem, ale po rozmowach z paroma ludźmi podejrzewam, że może to być teren "kolejowy", poniewać kilka działek w pobliżu należało (należy) do kolei.

Długo jeszcze wg mnie nie będzie czysto w naszym otoczeniu, mentalności Polaków nie da się tak szybko zmienić i nauczyć ich dbania o otoczenie.
Powrót do góry
jan
22 wrz 2013 : 13:47
Zarejestrowany #720
śmieci podrożały mooocno a nić na lepsze się nie zmieniło.Za małe pojemniki na papier i plastyk.Może szkło kolorowe i białe zrobić jako jeden pojemnik ,tam jest do połowy wypełnienie, a ten pojemnik jako drugi przeznaczyć np.na makulaturę.Ludzie odkręcajcie nakrętki z butelek plastykowych i zgniatajcie je ,więcej się zmieści.Pojemniki pełne ,więc muszę wrzucać śmieci segregowane do śmietnika,a popisałam ,że segreguję.No nie darady pomimo chęci.Bajzel na całego .Ten kto zrobił tą ustawę powinien siedzieć! Smieci wielkogabarytowe już leżą koło nas m-c ,ale to wygląda.A było tak dobrze,porządnie i taniej.Taka nasza gospodarność do kitu.
Powrót do góry
Idź do strony   <<       

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF