Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Idź do strony   <<      
Moderatorzy: admin, kacper, tomek24, marylka, maciek, redakcja
Autor Odpowiedzi
Jacek
09 paź 2014 : 15:41
Zarejestrowany #667
Dziekuje za odpowiedz; przypomnę sie z tematem za kwartal.
Tymczasem mam pytanie czy reklamy wyborcze Pana Szkudlarka wiszą w miejscach do tego przeznaczonych i przede wszystkim czy wiszą tam legalnie.
Chodzi o barierki na wszystkich wiaduktach w Swarzędzu. Ja wiem (bo kiedys nakazano mi zdjąć reklamę) ze wieszac nic tam nie wolno - nie można wykupić sobie tam miejsca. Czy w tej sytuacji Pan Szkudlarek moze spodziewać sie mandatu?

[ Edytowany 09 paź 2014 : 15:42 ]

Jacek Wawrzyniak
Powrót do góry
Komendant
10 paź 2014 : 06:13
Zarejestrowany #628
Kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami ....

Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2011 r. Nr 21, poz. 112 z późn. zm.)

Art. 110 § 1. Na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia.

Za chwilę będziesz miał tam i w innych miejscach tysiące plakatów, bo kampania wyborcza dopiero się zaczyna....

I uprzdzając ewentualne pytania:

Art 110 § 5. Policja lub straż gminna jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Pozdrawiam!
Komendant Straży Miejskiej
Piotr Kubczak
www.strazmiejska.swarzedz.pl

Powrót do góry
Jacek
10 paź 2014 : 07:23
Zarejestrowany #667
Dziękuję za wykładnię. czy w takim razie w imieniu zatroskanego o porzadek w mieście mieszkańca mógłbyś zapytać komitet Pana Szkudlarka czy takowe zezwolenia posiada. Wiadukty to nie jest posesja tylko dobro wspólne, o które się martwię i którego jestem właścicielem poniekąd.

Jacek Wawrzyniak
Powrót do góry
Komendant
23 paź 2014 : 06:28
Zarejestrowany #628
Z tego co mi się udało ustalić posiada. Obok pojawił się za to inny, bez podpisu.
Zasadniczo pojawiło się dużo plakatów w róznych miejscach. Kilka dni nie było mnie w Swarzędzu, a po powrocie widzę, że kampania wyborcza ruszyła na całego .......

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
Piter34
24 lis 2014 : 15:08
Zarejestrowany #949
Jak już SM ma swój temat to może tu zapytam Czy to tylko pomysł Straży Miejskiej z tą ulica Kaczorowskiego czy takie były sygnały od mieszkańców ? Bo jakoś nie zauważyłem problemów na tej drodze, poza odcinkiem na łuku spokojnie mogą się minąć nawet dwa busy. Jeśli zrobicie Kaczorowskiego jednokierunkową to większy ruch będzie na ul, Tortunia a tam już są problemy żeby zmieścić się między słupkami przy progach spowalniających i bardzo często jeden samochód musi przepuszczac drugi bo mijanka na progu jest bardzo ryzykowna, widać to po stanie słupków A proszę spróbować wyjechać z ul. Leśnej w ulicę Tortunia - widoczność zerowa, lustra brak. Jak zwiększy się ruch na Tortunia to wyjazd ten będzie jeszcze bardziej niebezpieczny.
Powrót do góry
Komendant
24 lis 2014 : 16:07
Zarejestrowany #628
Tak to pomysł straży miejskiej.
Droga formalnie nie spełnia warunków technicznych aby być dwukierunkową ( pas ruchu liczony razem z krawężnikiem ma 225 cm a to o 1/4 metra za mało).

Bardziej chodzi nam o bezpieczeństwo chodzących slalomem między samochodami pieszych, dziaciaków idących do szkoły, wiernych do kościoła.....

Jestem w stanie spotkać się na miejscu z każdym, który twierdzi inaczej. Zwłaszcza w godzinach 7.30 - 8.00 rano

Jeżeli będzie taka potrzeba to zaproponujemy ruch jednokierunkowy przeciwny do Kaczorowskiego na ul. Tortunia.

Podobna sytuacja jest na skrzyżowaniu ul. Tortunia z ul. Bema i Topolową.

[ Edytowany 24 lis 2014 : 16:08 ]

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
ameliaRoz
24 lut 2015 : 09:44
Zarejestrowany #2633
żenujące kuwety dla psów i niesprzątający właściciele- kurde, albo płacimy podatki i ktoś to robi za nas i robi duże kuwety albo podatek znosimy i wlepiane są mandaty... postawa straży w tej materii jest żenująca
Powrót do góry
Komendant
25 lut 2015 : 07:40
Zarejestrowany #628
A może trochę bardziej zrozumiale ?

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
Jacek
26 lut 2015 : 20:52
Zarejestrowany #667
innymi słowy: prawo mamy dobre, ale egzekucję tegoprawa słabą + postawa ludności również pozostawia wiele do życzenia.
Czyli, jak zapytasz właściciela psa, to powie, że sprząta, jak zapytasz strażnika, to również ,,nieprawidłowości nie stwierdzono", a jak się przejdziesz po trawniku, to nie ma szans, g.ówno Ciebie znajdzie.
tak to zrozumiałem na wypadek, gdyby autorka się nie wypowiedziała.

Jacek Wawrzyniak
Powrót do góry
Komendant
27 lut 2015 : 08:35
Zarejestrowany #628
ja to widzę tak:
Prawo mamy dobre, mieszkańcy traktują jako ograniczenie swobód obywatelskich, zamiast wspierać służby, które powinny je egzekwować - traktują je jak wroga publicznego. Powyższe dotyczy każdej z dziedzin życia publicznego nie tylko psich kup. I tak długo jak się to nie zmieni będą psie kupy na trawnikach, auta na zakazach, śmieci w lasach, śmieci w piecach, pijacy na ławkach w parku, połamane kosze na smieci, zniszczone latarnie itp. itp.W krajach zachodniej demokracji jest o niebo lepiej nie dla tego, że funkcjonariusz przypada na 10 mieszkańców - tylko dlatego, że mieszkańcy od pokoleń mają zaszczepione poszanowanie wobec prawa a współpraca z nimi to nie konfidencja tylko obywatelska powinność....

[ Edytowany 27 lut 2015 : 08:36 ]

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
mateusz
15 mar 2015 : 23:14

Zarejestrowany #619
SZ.P. Komendancie czy można wyegzekwować od firmy FBSerwis, żeby z ulicy Granicznej i Tysiąclecia nie robiły sobie tranzytu w drodze do bazy na ul. Rabowickiej. Z tego co wiem to w rejonie tych ulic obowiązuje zakaz do 10ton. wszyscy wiemy, że na terenie Swarzędza śmieci odbierają zaja-fejne auta o. Zysa i łatwo wychwycić inne śmieciarki. Proponuje ustawić stę około godz. 21:30 na ul. tysiąclecia żeby poznać skalę problemu
Powrót do góry
matejank
16 mar 2015 : 13:32
Zarejestrowany #582
Szanowny Panie Komendancie- czy można prosić o informację jakie są przesłanki ustawienia zakazów parkowania i postoju przy żłobku na os. Czwartaków bez ograniczenia do godzin dziennych? Rozumiem, w ciągu dnia- dostawy- dowóz i odbiór dzieci. Wieczorami miejsca są puste, a jak by nie było 10 miejsc postojowych...
Powrót do góry
Komendant
16 mar 2015 : 19:58
Zarejestrowany #628
1. Niestety nie mamy do tego uprawnień. Wiemy i tej i wielu podobnych sytuacjach. Zasadniczo znaki tonażowe są nagminnie łamane. Nawiązaliśmy w tym celu współpracę z ITD ale pomimo naszzego zaangażowania nic z tego nie wyszło. Po prostu inspektorzy nie zgłaszali się na wcześniej zaplanowane służby informując mnie o tym praktycznie w ostatniej chwili i skutecznie dezorganizujac pracę.
W zwiazku z powyższym zrezygnowałem z tego przedsięwzięcia.
Takie zadanie może wykonać także policja.

2. Co do znaków na os, Czwartaków trudno mi się wypowiadać. Nie opiniowałem tego rozwiązania. Mogę sie tylko domyślać, ze wynika ono z projektu "okołodeptakowego". Jakiś czas temu złożyłem władzom miasta propozycję powołania miejskiego zespołu d/s inżynierii ruchu właśnie po to aby nie dochodziło do takich dziwnych i nieprzemyślanych rozwiązań w ramach poszczególnych zadań inwestycyjnych. Np. plac manewrowy i parking przed dworcem (SCR). Jutro postaram się ustalić co, jak i dlaczego....

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
Jacek
17 mar 2015 : 23:30
Zarejestrowany #667
Bardzo proszę o informację o na temat ścieków na Cegielskiego czy właściciel już wyjaśnił jak zamierza pozbywać się ścieków? Ponieważ dzisiaj około 22 dało się wyraźnie wyczuć smród szamba oraz słyszeć lejącą się wodę(ścieki) w studzience przy chodniku prowadzącym do nowego placu zabaw przy przedszkolu., ale nie burzowej, a tej zamykanej wiekiem (domyślam się, że idą tam kable). Przy okazji gratuluję szybkiego ustalenia sprawcy- mam pytanie: kto to jest?

Jacek Wawrzyniak
Powrót do góry
Komendant
18 mar 2015 : 12:20
Zarejestrowany #628
Tu nie ma nic do wyjaśniania. Przepisy mówią wyraźnie co powinien zrobić właściciel/użytkownik nieruchomości.

Musimy wiedzieć, o którą studzienkę chodzi. Zasadniczo w studzience telekomunikacyjnej nie powinno nic płynąć.

Nie wolno nam podawać personaliów sprawcy ani danych, które mogłyby na niego bezpośrednio wskazywać.

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
Jacek
23 mar 2015 : 21:00
Zarejestrowany #667
Tak się spodziewałem, że nie poznamy kto truje, bo tak już jakoś jest, że takie gnojki są chronione prawem i rękoma porządnych strażników i policjantów.

Zastanawiam się na ile ta kanalia zna przepisy i na ile przestraszył się Waszych mandatów ponieważ ścieki leją się kanalizacją burzową (wtedy smród był tak duży, że intensywnie śmierdziało w pobliżu studzienki komunikacyjnej dlatego się pomyliłem). Wczoraj i dziś dało się wyraźnie czuć fetor z kanalizacji burzowej.

Jacek Wawrzyniak
Powrót do góry
Staszek
24 mar 2015 : 07:22
Zarejestrowany #1029
Trzeba będzie zadymiarkę uruchomić i patrzeć z której chaty będzie dymić. No chyba że to ten sam delikwent i mandat nie robi na nim wrażenia.

Odkopując temat parkowania na osiedlach - znowu pomarudzę: będzie powtórka akcji wraz ze strażakami? Tradycyjnie wieżowce na Dąbrowszczaków - zazwyczaj jest pusto na kopertach, ale wieczorem i w nocy już niekoniecznie. Ci którzy już dostali po mandacie już unikają parkowania na kopertach, ale kilku prosi się o mandat.
Powrót do góry
Komendant
02 kwi 2015 : 13:18
Zarejestrowany #628
Zanim sytuacja ze ściekami zostanie definitywnie rozwiązana upłynie jeszcze dużo czasu. Walczymy zarówno z cwaniakami jak i zaszłościami powstałymi przez wiele lat także z winy Aguanetu i Gminy.

Zajmiemy się kopertami.

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
mateusz
19 lis 2015 : 21:14

Zarejestrowany #619
PANIE KOMENDANCIE OSTATNIO USTAWIONO ZNAK ZAKAZU ZATRZYMYWANIA NA OS. CEGIELSKIEGO 19-30 I SŁUSZNIE A TYMCZASEM VISA-VI NA OS. RACZYŃSKIEGO MIEDZY BLOKAMI 14 A 18 JEST PROBLEM Z WJAZDEM W OSIEDLE DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH O CIĘŻKICH SAMOCHODACH GAŚNICZYCH NIE WSPOMNE, TEMST JEST NA PEWNO PANU ZNANY BO GŁÓWNY ZAWALIDROGA WŁAŚCICIEL ZIELONEGO BUSA OTRZYMAŁ JUŻ ŻÓŁTĄ KARTKĘ OD SM Z KTÓREJ NIC SOBIE NIE ROBI CZY OD STRONY BLOKU 18 NIE MOŻNA USTAWIĆ ZAKAZU ZATRZYMYWANIA?
Powrót do góry
Komendant
20 lis 2015 : 11:09
Zarejestrowany #628
My nie ustawiamy znaków drogowych, od tego są zarządcy dróg. O ustawienie tego znaku wnioskowaliśmy bodajże od 2013 roku.
Cały czas jest otwarta sprawa oznakowania poziomego dróg na tych osiedlach, która wyeliminuje ten problem bez ustawiania znaków pionowych.

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
mateusz
20 lis 2015 : 22:30

Zarejestrowany #619
CZYLI MUSZĘ UDERZAĆ DO SPÓŁDZIELNI????????
Powrót do góry
Silmeor
19 gru 2015 : 11:16
Zarejestrowany #602
Może by tak od czasu do czasu patrol SM zatrzymał się przy samochodach zaparkowanych na Grudzińskiego naprzeciwko sklepu FRESH. Stojące na trawniku i chodniku samochody zasłaniają widok kierowcom wyjeżdżającym z parkingu przy blokach Agrobexu. Wcześniej czy później dojdzie tam do wypadku, a kilka mandatów szybko by się rozniosło wśród kierowców i problem by zapewne zniknął.
Powrót do góry
Komendant
21 gru 2015 : 08:14
Zarejestrowany #628
Sprawdzimy. Ale z tego co mi wiadomo nikt nie zgłaszał tam problemu z wyjazdem. A nam się nie rzuciło w oczy.

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
mateusz
14 lut 2017 : 22:31

Zarejestrowany #619
SZ.P. KOMENDANCIE może mi Pan wytłumaczyć dzisiejszą sytuację która mnie spotkała: ok. godz 9;10 na polnej drodze ul. Dębowa z Rabowic do Gowarzewa mijam olpa combo (chyba wie Pan o auto jakiej służby mi chodzi) w środku siedzi dwóch pana podwładnych auto ma włączony silnik wiadomo zima jest i funkcjonariusze nie mogą marznąć, panowie byli bardzo zajęci swoimi telefonami liczyłem że będą spać i strzelę fotkę ale nie niestety służba nie drużba i byli czujni. zna Pan może cel i rezuktaty tej niebezpuecznej interwencji????????
Powrót do góry
Idź do strony   <<       

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF