Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Idź do strony   <<        >>  
Moderatorzy: admin, kacper, tomek24, marylka, maciek, redakcja
Autor Odpowiedzi
ANDROCH
22 gru 2012 : 19:19
Zarejestrowany #897
Piotrze specjalnie dla Ciebie i dla Profesorków z Politechniki Poznańskiej ;§ 37 Punkt 17 XI. VwV zur StVO

Powrót do góry
Komendant
22 gru 2012 : 19:36
Zarejestrowany #628
In der Regel beträgt die Gelbzeit 3 s bei zul. V = 50 km/h, 4 s bei zul. V = 60 km/h und 5 s bei zul. V = 70 km/h. Bei Lichtzeichenanlagen, die im Rahmen einer

Faktycznie w Niemczech jest z tego wynika inaczej. Co nie zmiania faktu, że w Polsce są 3 sekundy, czyli trzeba być czujniejszym niż u zachodnich sąsiadów i zwolnić przed sygnalizatorem.
Absolutnie to nie usprawiedliwia wjazdu TIR-em na skrzyżowanie przy czerwonym świetle.....
Trzeba się do Polskiego prawa stosować i tyle....
To nie jest jedyna różnica między niemieckim i polskim PRD.....

Pozdrawiam!
Komendant Straży Miejskiej
Piotr Kubczak
www.strazmiejska.swarzedz.pl

Powrót do góry
ANDROCH
22 gru 2012 : 20:10
Zarejestrowany #897
Dostałem odpowiedz;Szanowny Panie,

Wyjaśniam, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach [załącznik 3. Pkt 8.2] długość sygnału żółtego wynosi 3 sekundy, rozporządzenie to podaje tylko jedną wartość czasu trwania sygnału żółtego i nie ma możliwości nadawania sygnału o innej długości.

Nadmieniam, że GDDKiA przedłożyła Ministrowi Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej projekt zmian ww. rozporządzenia, w którym między innymi zawarto zapisy umożliwiające stosowanie sygnału żółtego o długości 4s.

Pozdrawiam,

Robert Trojanek vel Trojanowski

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Departament Zarządzania Ruchem

Powrót do góry
Komendant
22 gru 2012 : 21:00
Zarejestrowany #628
Czy to coś w tej sprawie zmienia ?

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
pawel22
23 gru 2012 : 11:15

Zarejestrowany #608
Komendancie / Androch polamcie sie oplatkiem przekazcie sobie znak pokoju i skonczcie te dylematy THE END FINE
Powrót do góry
ANDROCH
06 sty 2013 : 11:50
Zarejestrowany #897
Witam w tym nowym roku .Moje pytanie kieruję do Komendanta Piotra .Chciałbym się dowiedzieć coś więcej w naszej wspólnej sprawie bo zrobiłeś się bardzo oszczędny w udzielaniu odpowiedzi na ten temat. Interesuje mnie czy urządzenie te zostało przeniesione czy nie ? a jak tak to gdzie ,na które skrzyżowanie .Czy o tym zostali poinformowani mieszkańcy ,bo nie mogę się nigdzie doczytać czegoś więcej co do przeniesienia z drogi krajowej nr 92 .
Powrót do góry
z_gryniow
06 sty 2013 : 18:08
Zarejestrowany #609
ty jesteś jednak naprawde pier..niety... co ci to da gdzie to urządzenie bedzie wisiec? znowu poruszysz niebo i ziemie ze straz miejska naciaga kierowcow?? znowu staniesz sie adwokatem wszystkich kierowców? a wiesz ze blisko twojej wsi tez wisi takie cos jak w swarzedzu?? np w kole i brzezinach... jedź tam i pikietuj, użalaj sie i wspolczuj kierowcom. a potem zrób sobie test na IQ i wynik daj na licytacje WOŚP ale przedtem pochwal sie przed światem ze z takim marnym wynikiem mozna żyć w normalnym cywilizowanym swiecie....
Powrót do góry
Komendant
06 sty 2013 : 19:29
Zarejestrowany #628
Będzie taka informacja wtedy kiedy uzyskam wszystkie wymagane dokumenty i zezwolenia....

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
ANDROCH
06 sty 2013 : 20:12
Zarejestrowany #897
gryniow tuku jeśli piszę do Komendanta to ty zakuty łobie nie wcinaj się .Piotruś nie potrzebuje obrońców dla siebie.Odpowiem tobie buraczku do Koło jest oddalone od mojej miejscowości około30 km,a do Brzezin mam dalej jak do Swarzędza.Jeśli zmienisz tok myślenia i wyrazy prostackich wypowiedzi ,to wtedy będziemy mogli rozmawiać .Zachowujesz się jakbyś był utrzymywany tylko z pieniędzy wyrwanych kierowcom za przejazd na czerwonym świetle ,a jazda samochodem jest ci obca .Wiem że będzie teraz trudniej SM w Swarzędzu zebrać pół miliona zł. planowanego budżetu za wystawione mandaty na 2013r. A morze to waz z mobilizuje do pracy ? ,jaką powinna się zająć SM. To co uczyniłem dla kierowców, z pewnością mogę zaliczyć jako sukces. Zaś dla tych co stracili tak piękny dochód stałem się wrogiem nr.1 gryniow trzymaj się zasad ;kibic z dala się nie w pier.... la .Chyba że pobierasz zapomogę, albo jesteś pracownikiem SM pozdrawiam .
Powrót do góry
ANDROCH
06 sty 2013 : 20:19
Zarejestrowany #897
Piotrze czy mam rozumieć że te dochodowe urządzenie gdzieś tam leży i kurz na to wchodzi ?czy w dalszym ciągu pracuje na nowy budżet 2013r.
Powrót do góry
z_gryniow
06 sty 2013 : 20:39
Zarejestrowany #609
jak sam napisales "kibic z dala sie nie w pier...la. No to co ty tutaj robisz TUKU? nie rozumiesz słów których piszesz? czyli jednak przeceniłem twoje IQ i jest nizsze niz temperatura pokojowa w słabo ogrzewanym pomieszczenie.
i prosze cie popraw gramatyke i ortografie bo to ci jest juz w ogole obce.

Powrót do góry
Silmeor
06 sty 2013 : 21:17
Zarejestrowany #602
Chwilunia, czy mam rozumieć że fotoradar został zdemontowany? Przez kogo? Na czyje polecenie? Dlaczego?
Powrót do góry
Komendant
07 sty 2013 : 07:46
Zarejestrowany #628
Rejestrator zostanie przeniesiony na inne skrzyzowanie ,a drodze nie będącej drogą krajową. Mam statystykę zdarzeń drogowych za lata 2009-2011 z której wynika, że w interesującym nas miejscu jest jeszcze bardziej niebezpiecznie jak na "92" (11 wypadków w tym jeden śmiertelny , 10 rannych i 59 kolizji drogowych).
Trwa procedura uzyskania decyzji GITD, po jej otrzymaniu napiszę, o które skrzyżowanie chodzi poniewaz nie wiadomo, czy decyzja będzie pozytywna....
Rejestrator zostanie zamontowany na drodze nie będącej drogą krajową zgodnie z polityką straży miejskich polegajacą na wycofaniu się z tych dróg - na rzecz tych o charakterze lokalnym pozostawiajac drogi krajowe w gestii Inspekcji Transportu Drogowego.
Pisząc prosto z mostu ustępujemy ITD miejsca na drogach tranzytowych skupiając się wyłącznie na lokalnych , gdzie także źle się dzieje...
Jest to nasza druga próba likwidacji "fotoradaryzmu" (chyba nie muszę tłumaczyć co rozumiemy pod pojęciem "fotoradaryzmu") . Poprzednio (dwa lata temu) przy okazji nowelizacji prawa o ruchu drogowym i tworzenia rozporządzeń "fotoradarowych" proponowaliśmy takie rozwiązanie, ale wówczas nie było "woli politycznej".

Androch już Ci pisałem wcześniej wiele razy. Nie martw sie o budżet Swarzędza, nic mu ni grozi
Nic nie uczyniłeś dla kierowców i żaden to Twój sukces......
Sukces będzie i to nasz, a nie Twój wtedy kiedy zmieni się ustawa, nad czym pracujemy od kilku lat........

Na miejsce naszego rejestratora zostanie prawdopodobnie zamontowany rejestrator ITD (mają być zamontowane takie 3 urządzenia w Wielkopolsce).
Więc nic się nie zmieni oprócz beneficjenta pieniędzy z mandatów

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
ANDROCH
07 sty 2013 : 10:51
Zarejestrowany #897
Piotrze rozumie twoje rozgoryczenie .Jesteś mistrzem w pisaniu i mamoleniu za co cię bardzo podziwiam .Jeszcze gdybyś mógł potwierdzić gdzie w obecnej chwili znajduje się to urządzenie . Bo jak dobrze pamiętam to miało być zdemontowane we czwartek ubiegłego roku .
Powrót do góry
Silmeor
07 sty 2013 : 11:21
Zarejestrowany #602
Androch, masz problemy z pisaniem po polsku, ok, wyjaśniłeś, rozumiem. Ale czytanie ze zrozumieniem nie boli. Napisał Komendant, że poda gdzie zostało zainstalowane urządzenie? No to jak zainstalują to zapewne poda taką informację.
Powrót do góry
ANDROCH
07 sty 2013 : 13:29
Zarejestrowany #897
Silmeor sądzę że masz duży problem z myśleniem .To co napisałem nie jest bardzo dla Piotra zrozumiale .Wybacz ale myślenie nie jest twoją mocną stroną więc powinieneś się ograniczyć do minimum tych wszystkich wypowiedzi pozdrawiam.
Powrót do góry
Komendant
07 sty 2013 : 14:09
Zarejestrowany #628
Co niby jest dla mnie zrozumiałe ? Że jestem rozgoryczony ?
Otóż nie, nie jestem rozgoryczony , nie mam powodów po temu.....
To że nie odpisałem nie znaczy, że się z tym zgadzam, raczej, że nie mam czasu nie odpisywanie na bzdurne posty....

Przygotuj się Androch na długą i krwawą wojnę. Z ministrem Rostowskim, Nowakiem i gen. Połciem z ITD
A oni Tobie nie pozwolą na tyle, ile ja.....

Bo nasza propozycja rezygnacji z dróg krajowych moze być przelicytowana przez Ministra Nowaka, który chce w ekspresowym tempie zabrać nam całkiem uprawnienia do urządzeń rejestrujących. A wtedy nasz rejestrator przejmie ITD i zawiesi go z powrotem. Będzie miało jeden więcej.....
No i fajnie

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
ANDROCH
07 sty 2013 : 15:16
Zarejestrowany #897
Piotrze całą procedurę jaka ma być ja już znam .Oczekuję prostej odpowiedzi od ciebie ? czy to urządzenie nadal funkcjonuje ,czy też zostało z demontowane .Więcej nie musisz się rozpisywać .
Powrót do góry
Komendant
07 sty 2013 : 16:26
Zarejestrowany #628
Przepraszam, zapomniałem, że Tobie należy napisać wprost, choć inni to zrozumieli.....
Więc tak. Urządzenie zgodnie z tym co zadeklarowałem zostało zdemontowane i czeka na montaż na innym skrzyżowaniu.
Choć jak mnie wkurzysz to na złość zamontuję je z powrotem. Bo decyzję GITD mamy wydaną bezterminowo .

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
ANDROCH
07 sty 2013 : 18:47
Zarejestrowany #897
Dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedz .Postaram się Piotrusiu nie denerwować Ciebie z prostego powodu .Kierowcy się z płukali z kasy przez te święta i nie mieli by z czego zapłacić. Ja zaś podłapałem nowy temat również ciekawy jak ten ,tylko w innym temacie więc kończę powoli. Pozostało mi w imieniu swoim kierowców podziękować.
Powrót do góry
Basia555
10 sty 2013 : 12:19
Zarejestrowany #648
Panie Komendancie, proszę zamontować to urządzenie z powrotem, albo przenieść na ul. Kirkora od strony wjazdu na Poznańską - często gdy zielone światło zapala się na Poznańskiej, samochody z Kirkora jeszcze wjeżdżają z prawej ....

A tacy podmiejscy pieniacze jak założyciel tego bezsensownego wątku powinni płacić abonament za każdy przejazd przez Swarzędz.
Powrót do góry
seba22
12 sty 2013 : 22:04
Zarejestrowany #925
ANDROCHU - w imieniu kierowców TIR-ów chciałbym Ci podziękować, ze doprowadziłeś do zdemontowania rejestratora czerwonego światła w Swarzędzu
Powrót do góry
Komendant
13 sty 2013 : 11:01
Zarejestrowany #628
Androch do niczego nie doprowadził. A na pewno nie do zdjęcia rejestratora...
Trzymaj kciuki, żebym otrzymał wymagane zezwolenia na uruchomienie go w innym miejscu, bo jeśli nie - zostanie zamontowany z powrotem.... Jak napisałem decyzję GITD mam wydaną bezterminowo.....
W tym momencie będę miał gdzieś politykę, jedno jest pewne - nie będzie leżał bezczynnie .......

[ Edytowany 13 sty 2013 : 11:02 ]

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
Jozio
13 sty 2013 : 17:52
Zarejestrowany #929
Panie Komendancie odsyłam Pana do mojego postu z 13.01.2013 godz.18:43 w temacie "narzekalnia" watek "straż miejska"..., bo widzę, że na porzadek i bezpieczeństwo ma Pan spojrzenie tunelowe...
Powrót do góry
seba22
13 sty 2013 : 22:43
Zarejestrowany #925
widzę ze pan komendant stosuje w Swarzędzu wolną amerykankę - zakłada rejestrator zdejmuje według własnego widzimisię
Powrót do góry
Idź do strony   <<        >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF