Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Idź do strony       >>  
Moderatorzy: admin, kacper, tomek24, marylka, maciek, redakcja
Autor Odpowiedzi
ANDROCH
26 lis 2012 : 19:00
Zarejestrowany #897
Otóż wszystko dzieje się w miejscowości Swarzędz .W październiku ubiegłego roku ,czyli 2011r. na drodze krajowej nr.92 dwujezdniowej i dwupasmowej na której dozwolona prędkość to 70 km/h.Zainstalowali system, który rejestruje wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle składa, się z dwóch kamer . Jedna z nich umieszczona jest przed skrzyżowaniem ,a druga za nim. System jest aktywny w momencie,gdy na sygnalizatorze zapala się czerwone światło. Jeśli samochód mimo czerwonego wjedzie na skrzyżowanie ,pierwsza z kamer rejestruje zdarzenie, a ta za skrzyżowaniem uwiecznia twarz kierowcy.cały problem polega na tym ,że jest tam zła regulacja świateł po zmianie światła zielonego na światło żółte ,te świeci stanowczo za krótko 3sek. aby nie przejechać na czerwonym . O źle niedziałających światłach pisały nawet lokalne media,oraz obszerne opinie kierowców którzy ze sowiej winy nie mogli wyhamować . Do końca ubiegłego roku system zarejestrował ponad 200 wykroczeń ,z czego około 40% spowodowanych było przez samochody ciężarowe ,w tym wiele TIR-ów ,a nawet kilka liniowych autobusów pełnych pasażerów.Wniosek nasuwa się jeden zła regulacja świateł jest główną przyczyną na tym skrzyżowaniu .Kiedy wiadomo że samochody o większej masie całkowitej nie mogą dać rady z wyhamowaniem ,to należy wsiąść to pod uwagę przy regulacji czasu zmiany świateł ,a nie wymuszać łamanie przepisów i stwarzać pretekst do wystawiania mandatów.Takie zastosowanie jakie jest na tym skrzyżowaniu można zastosować na drodze osiedlowej tam gdzie prędkość nie przekroczy 50km/h a masa całkowita nie przekroczy 3,5t,a nie na drodze krajowej dwujezdniowej o dwóch pasach ruchu i ograniczeniem prędkość 70km/h. Ja nie staję w obronie piratów, tylko uczciwych kierowców, którzy nie mogli ze sowiej winy zatrzymać pojazd. Jeżdżę dużo po świecie i Europie różnymi pojazdami i nie spotkałem się nigdy z tak naganiającą sygnalizacją , jak jest w Swarzędzu nie tędy droga do budowania budżetu Gminy. Jak sobie dobrze przypominam to ani na nauce jazdy ,a miałem ich kilka ,ani na egzaminie nie wymaga się hamowania się z pedałem w podłodze przed takim sygnalizatorem .Przepisy mówią jasno i wyraźnie mam zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu takiego skrzyżowania co dla mnie oznacza ,nie tylko wpatrywać się w ten sygnalizator kiedy zmieni się światło Sama reakcja i zadziałanie hydrauliki to jest 1,2do1,4sek.czyli około 1,7sek.zostaje na rzeczywiste zatrzymanie pojazdu,czy to wystarczy aby zatrzymać !!O haniebnym czynie jakim stosuje Urząd Gminy Swarzędz i podległa jej straż miejska poinformowałem redakcję gazety ''Przeglądu Konińskiego''która to bardzo szybko opublikowała artykuł pod tytułem '' TO PUŁAPKA NA KIEROWCÓW ! '' Staję w obronie uczciwych kierowców .Dla urzędników tej gminy nie liczy się bezpieczeństwo ,tylko naganianie kierowców na łamanie prawa i czerpanie z tego zysk.Posiadam nagrania telefoniczne w których byłem namawiany do łamania prawa i zastraszany przez urzędnika państwowego .Zwracam się tym pismem do osób które miałyby w jakikolwiek sposób i na bezpieczeństwo i poprawę zagrożenie na tym skrzyżowaniu . Występuję w imieniu własnym i uczciwych kierowców.
Powrót do góry
Komendant
28 lis 2012 : 12:07
Zarejestrowany #628
W odpowiedzi na Pańskiego maila oraz w nawiązaniu do przeprowadzonych rozmów telefonicznych informuję ponownie, że wszelkie uwagi dotyczące działania sygnalizacji świetlnej na drodze krajowej nr 92, w tym na opisywanym przez Pana skrzyżowaniu tej drogi z ulicą Sołecką w Swarzędzu należy zgłaszać do zarządcy drogi czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ani Urząd Miasta i Gminy , ani Straż Miejska nie jest władna wprowadzić zmiany w tym względzie.
Odnosząc się do Pańskich zastrzeżeń podtrzymuję swoje stanowisko, iż według naszej wiedzy sygnalizacja ta działa prawidłowo, w szczególności światło żółte pali się na tyle długo, że kierujący pojazdami nawet ciężarowymi i autobusami mają wystarczająco dużo czasu na zatrzymanie się po jego zapaleniu. Zwłaszcza, że większość kierowców jedzie przez Swarzędz tranzytem, i nie posiada wiedzy jak długo się ono świeci. Na zdjęciach zarejestrowanych wykroczeń nie ma praktycznie przypadków , że w pojeździe świecą się światła „stopu” co wskazywałoby na to, że kierowca próbował się zatrzymać przed sygnalizatorem lecz „zabrakło mu miejsca”. Dotychczas zdarzyło się to zaledwie kilkakrotnie i w tych sytuacjach wobec kierujących zastosowane zostały najłagodniejsze możliwe środki prawne. Nie mamy nic przeciwko wydłużeniu cyklu światła żółtego, jeśli zarządca drogi uzna to za uzasadnione, i będzie to prawnie możliwe - jednakże jest to jego autonomiczna decyzja. Osobiście jestem przekonany, że nawet wprowadzenie tej zmiany nie wpłynie znacząco na liczbę zarejestrowanych na tym skrzyżowaniu wykroczeń.
Zanim Generalny Inspektor Transportu Drogowego wydał Straży Miejskiej w Swarzędzu zgodę na zamontowanie i używanie rejestratora - opinię na ten temat musiał wyrazić zarządca drogi (GDDKiA), właściwy terytorialnie Komendant Rejonowy ( Miejski) Policji oraz regionalny przedstawiciel Generalnego Inspektora Transportu Drogowego.
Na podstawie analizy zdarzeń drogowych z okres trzech poprzedzających lat (2008-2010) zarządca drogi wytypował to skrzyżowanie jako szczególnie niebezpieczne na tej drodze. Według informacji otrzymanych od Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu we wzmiankowanym okresie w rejonie tego skrzyżowania doszło do 28 zdarzeń drogowych w których zostało rannych 11 osób. Na skrzyżowaniu tym doszło też wcześniej do kilku wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W dniu 14 listopada br. po zakończeniu rocznego okresu pracy rejestratora wystąpiłem do ww. jednostki policji o te same dane za okres listopad 2011 – październik 2012 - celem dokonania analizy wpływu działania rejestratora na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, choć już teraz nieoficjalnie można stwierdzić , że jest to obecnie bardzo bezpieczne skrzyżowanie. Po jej otrzymaniu wyczerpująca statystyka dotycząca także ilości zarejestrowanych wykroczeń zostanie umieszczona na naszej stronie internetowej.
Co do zarzutów zapisanych w przesłanym mailu dotyczących: (pisownia oryginalna) „o chaniebnym czynie jakim stosuje Urząd Gminy Swarzędz i podległa jej straż miejska”, „Dla urzędników tej gminy nie liczy się bezpieczeństwo, tylko naganianie kierowców na łamanie prawa i czerpanie z tego zysk” oraz słów wypowiedzianych przez Pana podczas naszej rozmowy telefonicznej (która mam nadzieję była przez Pana nagrywana), a dotyczących tego jakobym zarówno ja, jak i moi podwładni byli dodatkowo gratyfikowani finansowo za wykonywanie powyższej, „haniebnej” pracy - wyczerpują moim zdaniem znamiona przestępstwa z art. 212 § 1 Kodeksu Karnego „Kto pomawia instytucję lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii społecznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności”. O powyższym został Pan poinformowany podczas rozmowy telefonicznej, a nazwał to w swoim mailu „zastraszaniem”. Jak więc nazwać sytuację, w której, z jednej strony rozpowszechnia Pan nieprawdziwe informacje na temat Gminy Swarzędz, Straży Miejskiej w Swarzędzu i jej funkcjonariuszy, co trudno nazwać zachowaniem etycznym, a z drugiej strony, udzielenie Panu rzeczowej i prawdziwej informacji, nazywa Pan „zastraszaniem”?
Oświadczam z całą stanowczością, że nieprawdą jest jakoby Gmina Swarzędz „budowała budżet” w oparciu wygenerowany w ten sposób „zysk” - zwłaszcza, że dochód ten stanowi około 0,2 % ze średnio 140 milionowego budżetu. Podobnie jak kłamstwem posądzenie, że funkcjonariusze swarzędzkiej Straży Miejskiej są za to dodatkowo gratyfikowani finansowo. Pensja strażników jest porównywalna do innych jednostek w Powiecie Poznańskim, także tych , które nie używają rejestratora ani fotoradaru.

W związku z tym, ze według mojej wiedzy rozesłał Pan tego oszczerczego maila między innymi do mediów zastrzegam sobie prawo do opublikowania tegoż pisma jako komentarz, ilekroć posiądę taką wiedzę.

Pozdrawiam!
Komendant Straży Miejskiej
Piotr Kubczak
www.strazmiejska.swarzedz.pl

Powrót do góry
Komendant
28 lis 2012 : 12:15
Zarejestrowany #628
Zapomniałbym. Światła świecą się przez 3 sekundy co jest zgodne z aktualnymi przepisami prawa czyli załącznikiem nr 3/8 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r.w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

[ Edytowany 28 lis 2012 : 12:16 ]

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
ANDROCH
29 lis 2012 : 11:53
Zarejestrowany #897
Zapraszam wszystkich którzy chcieli by się dowiedzieć więcej, jak się oszukuje kierowców ,tych którzy mieli przyjemność przejechać przez Swarzędz ; http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=13626&postdays=0&postorder=asc&start=300 POLECAM SERDECZNIE !!!!!
Powrót do góry
Komendant
29 lis 2012 : 16:02
Zarejestrowany #628
I ja zapraszam. Zwłaszcza do poczytania ostatnich wpisów, gdzie podałem statystykę zdarzeń drogowych na tym skrzyżowaniu w kontekście wpływu rejestratora na bezpieczeństwo. Serdecznie polecam !

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
ANDROCH
29 lis 2012 : 17:52
Zarejestrowany #897
Oj Piotrusiu nie chcesz opowiedzieć całej prawdy .Ja zaś zapraszam do przeczytania od początku ,podkreślam temat jest bardzo interesujący, ciekawy i dla tego bardzo zachęcam . znajdziecie tam jak wasz Komendant Piotruś szpieguje każdy mój krok ,w obawie przed ujawnieniem prawdy . Jak oszukuje się kierowców i zmusza do zapłacenia mandatu .
Powrót do góry
Komendant
29 lis 2012 : 18:19
Zarejestrowany #628
Jestem szczery , aż do bólu. I wbrew temu co wypisujesz, nie mam nic do ukrycia.
Możesz napuścić na mnie kontrolę, cokolwiek sobie Androchu życzysz. Posiadam wszystkie potrzebne dokumenty i zezwolenia. Sam piszesz, że żółte światło świeci się 3 sekundy - czyli tyle ile przewiduje prawo. Nie robimy nic nielegalnego, a statystyka (nie nasza - policyjna) pokazuje, że bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu się poprawiło od czasu zamontowania urządzenia. Czyli cel został osiągnięty. Dla dobra nas wszystkich
I choćbyś nie wiem co napisał nie jesteś w stanie tego zmienić - bo prawda obroni się sama....

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
ANDROCH
29 lis 2012 : 21:43
Zarejestrowany #897
99 % którzy to czytają są posiadaczami uprawnienia na prowadzenie aut i wiedzą że wciągu trzech sekund nie są wstanie zatrzymać pojazd bez gwałtownego hamowania .Jeżeli twierdzisz że jest to nieprawdom i okłamuje społeczeństwo możecie mnie pozwać na drogę sądową nawet i z urzędu .Jeżeli chodzi o moje dane to je znasz.Dziwne że jeszcze nie pozwałeś mediów przed wymiar sprawiedliwości. obiecuje dalszą część aby mieszkańcy Swarzędza mieli świadomość z jakich pieniędzy budowany jest budżet gminy Swarzędz. Pozdrawiam
Powrót do góry
Boreasz
30 lis 2012 : 01:16
Zarejestrowany #847
Czytam, czytam i nadziwić się nie mogę bredniom, jakie wypisujesz. Można zrozumieć rozżalenie, gdy trzeba było wysupłać na mandat. Zdarzyło się? Czy też jesteś przykładem pieniacza, dla którego "mojsza" racja ważniejsza jest od bezpieczeństwa ludzi, od ich życia, może "tylko" kalectwa, tragedii rodzin i bliskich?

Tak się bowiem składa, że dla nas, mieszkańców Swarzędza, to skrzyżowanie stało się bezpieczne dopiero od momentu, kiedy te urządzenia się tam znalazły. Wcześniej nie było miesiąca bez "dzwona", właśnie przez takich "mędrcóff - fachowcóff", jak Ty, którzy uważają, że świat jest po to, żeby się do nich naginać.

Ale po kolei:

1) To, że w danym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości (jak w tym przypadku do 70 km/h) nie znaczy wcale, że musisz jechać z maksymalną dopuszczalną prędkością. Masz jechać z prędkością gwarantującą pełne panowanie nad pojazdem, przy czym zakaz określa górną granicę, która wcale nie jest przypisana, jak przysłowiowa micha psu.

2) Światła na skrzyżowaniu widać z daleka, czasu na przygotowanie się na dojazd do świateł jest od groma. Więc jeśli jedziesz samochodem, który np. ze względu na swą wielkość, masę, ma dłuższą drogę hamowania albo, jeśli nie jesteś pewny swojej reakcji, to po prostu jedziesz wolniej. Takie to trudne do wydedukowania? Przepisów o obowiązku dostosowania prędkości do warunków oraz o kierowaniu pojazdem w sposób zapewniający pełne nad nim panowanie nikt z kodeksu drogowego nie usunął. Jak Ci dzieciak wyskoczy nagle przed maskę, też będziesz biadolił, że 3 sekundy wcześniej nie pomachał ręką? Jak Ty zjeździłeś tą całą Europę z takim nastawieniem i podejściem? Walcem drogowym?

3) Z jednym Twoim twierdzeniem się prawie zgodzę. Że jest to pułapka. Ale nie pułapka na kierowców, tylko na debili drogowych, którzy za nic mają cudze życie i bezpieczeństwo. Jakoś Ci "umknęło", że tam są też przejścia dla pieszych? Czy masz to po prostu w d..., bo Ty musisz dawać na maksa? Jak to jest, że ja, moja rodzina, znajomi jeździmy tamtędy codziennie i jakoś nam to nie przeszkadza, a Ty robisz z tego burzę w sedesie i próbujesz nam wprowadzać jakieś swoje urojone "porządki"?

4) Choć nie jestem po inżynierii ruchu, to jakoś nie miałem problemu z ustaleniem, że straż miejska nie ustawia znaków drogowych, ani nie programuje świateł na skrzyżowaniach. O co masz do nich pretensje? Napisz sobie pismo do dyrekcji dróg krajowych, a nie wytrząsaj się nad strażą, której cała "wina" polega pewnie na tym, że Ci, skrzywdzonemu biedactwu, mandat wyzłociła.

5) Skoro, jak sam piszesz, musisz "wpatrywać się w sygnalizator", to może masz jakieś problemy z percepcją albo ze wzrokiem? Bo ja też trochę jeżdżę ale sygnalizatory dostrzegam z daleka bez problemów, nie muszę dawać po hamulcach dopiero tuż przed nimi. Mówię poważnie, zastanów się, czy nie jesteś zagrożeniem dla innych? To raczej nie jest problem 3 sekund. Ten problem raczej siedzi w Tobie i jeśli nic z tym nie zrobisz, może to kogoś kosztować życie albo kalectwo.

6) Teraz znów trochę o przepisach, bo wychodzi, że mimo wszystko za mało tych lekcji nauki jazdy wziąłeś. Piszesz "Przepisy mówią jasno i wyraźnie mam zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu takiego skrzyżowania...". Otóż guzik prawda - szczególną ostrożność masz zachowywać już zbliżając się do skrzyżowania, a nie dopiero przez nie przejeżdżając. A to oznacza, że nawet, jak maksymalna dopuszczalna prędkość będzie większa od prędkości dźwięku, to Ty masz zbliżać się do skrzyżowania z taką prędkością, by w pełni panować nad pojazdem. Zatem - nóżka z gazu i będzie mniej stresu, panie nerwowy.

I na zakończenie - tamtędy też chodzą moje dzieci, więc w kwestii kto i jak ma dbać i ich i innych ludzi bezpieczeństwo, powinniśmy wypowiadać się my - mieszkańcy, a nie "fachoffcy" od siedmiu boleści, co to im ciężko zwolnić, bo przecież "ja się spieszę".

Już słynna sienkiewiczowska postać z Trylogii - Longinus Podbipięta zwykła w takich sytuacjach mawiać: "Słuchać hadko" i tę jego wypowiedź Waszmości dedykuję.

[ Edytowany 30 lis 2012 : 01:17 ]
Powrót do góry
ANDROCH
30 lis 2012 : 02:43
Zarejestrowany #897
Piotrusiu nie musisz się kryć pod płaszczykiem Boreasz i nie wal głupa niech się wypowiedzą kierowcy a nie ty .
Powrót do góry
admin
30 lis 2012 : 06:00

Zarejestrowany #1
ANDROCH - prosimy o merytoryczne wypowiedzi, a nie "pyskówkę" i sugerowanie, że użytkownicy, którzy się z Tobą nie zgadzają, podszywają się pod innych
Powrót do góry
ANDROCH
30 lis 2012 : 11:36
Zarejestrowany #897
Jestem przekonany, OŁOWIANY ŻOŁNIERZYKU i nie mam najmniejszych wątpliwości z kim mam do czynienia . Służbę zaczynasz od 7-15tej i tak powinieneś sumiennie wykonywać swoją pracę , anie a nie udzielać się na forach internetowych takich jak'' CamperTeam''
Powrót do góry
Komendant
30 lis 2012 : 12:15
Zarejestrowany #628
I znowu kula w płot.
Codziennie w ramach swoich obowiazków monitoruję kilka forów i portali internetowych, a także wszystko co się pojawi u wujka Google, a dotyczy straży miejskich, redaguję także stronę internetową. Moim obowiązkiem służbowym jest reprezentowanie Straży Miejskiej na zewnątrz i dbanie i jej wizerunek. Na forum "CamperTeam" nie trafiłem dla przyjemności , a za Twoją Androchu przyczyną ....
Poświęcam na to także swój wolny czas.

[ Edytowany 30 lis 2012 : 12:16 ]

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
ANDROCH
30 lis 2012 : 17:13
Zarejestrowany #897
Jaki jest twój cel ażeby mnie śledzić służbowo jak i poświęcać swój wolny na to czas . Co ty jako Komendant chcesz zaprezentować w ten sposób wizerunek Straży Miejskiej .Czy też obawa przed ujawnieniem prawdy. Wysłałem e-maila do waszej gminy i do większości radnych, o haniebnym czynie jaki jest stosowany przez Straż Miejską waszej gminy. Dostałem odpowiedz od dwóch radnych ,zaś nie dostałem odpowiedzi z gminy .Gdybym kłamał to zapewne byłby złożony pozew sądowy co do mojej osoby ,tak jednak się nie stało wszyscy wiedzą o tym że budżet waszej gminy jest budowany w pewnej mierze z oszukiwania kierowców i zmuszanie do zapłaty.
Powrót do góry
Boreasz
01 gru 2012 : 21:49
Zarejestrowany #847
Panie Popędliwy, widać nie tylko na drodze wypadałoby poćwiczyć hamowanie. Pana Admina poprosiłbym o 2 rzeczy:

1) porównanie adresów IP, z których łączę się ja oraz Pan Komendant i wypowiedzenie się przed Panem Gorącą Głową, czy są te same, czy różne.
2) Zwrócenie uwagi, że temperatura wypowiedzi pana miłośnika dociskania gazu przekroczyła już granicę kultury.

Zaś zwracając się do Pana Komendanta chciałbym zasugerować rozważenie zainstalowania takich urządzeń także na innych swarzędzkich skrzyżowaniach, bo to, co tam wyprawiają podobni Androchowi "miszczowie kierownicy" woła o pomstę do nieba. Szczególnie na skrzyżowaniu Poznańskiej z Profesora Kirkora, a także w ciągu ul. Cieszkowskiego. Oczywiście wymienione ulice nie wyczerpują katalogu ale od czegoś trzeba zacząć...

Nawiasem mówiąc, nie sądzi Pan, Komendancie, że nasz adwersarz zaczyna zachowywać się jakby miał lekką manię prześladowczą?
Pan go śledzi, zawiązał Pan spisek z zarządem dróg przeciw kierowcom, knuje Pan i spiskuje na innych forach, bez zgody jedynego sprawiedliwego...
Brakuje tylko rozsypanego na drodze trotylu, hi, hi...
Powrót do góry
galiator
02 gru 2012 : 18:25
Zarejestrowany #671
Pomijając już sprawę tego konkretnego skrzyżowania przy ETC (rzadko tam jeżdzę więc nie będę się wypowiadał) to ani trochę nie dziwią mnie nerwy kierowców.

W piątkowym głosie wielkopolskim można było wyczytać, że w przyszłym roku wpływy z mandatów mają być 100 razy większe niż w tym. Sto razy, wyobrażacie sobie! Kierowcy mają być traktowani jak skarbonka do załatania dziury budżetowej. Nikt nawet nie udaje, że chodzi o poprawę bezpieczeństwa, chodzi o wyciągnięcie kasy.

I tak długo jak tak będzie, będą emocje dotyczące takich urządzeń, radarów, etc. Może na tym konkretnym skrzyżowaniu będzie bezpieczniej, może nie, czas pokaże bo analizowanie danych z dwóch lat to śmiech na sali.

Powrót do góry
Komendant
02 gru 2012 : 21:02
Zarejestrowany #628
ANDROCH napisał(a) ...

Gdybym kłamał to zapewne byłby złożony pozew sądowy co do mojej osoby ,tak jednak się nie stało

Rozumiem, że jesteś tego pewien ?

Galiatorze, przecież zgodnie z prawem wszystkie punkty, gdzie działają stacjonarne i przenosne fotoradary są oznakowane właściwym znakiem drogowym.,Wiec o zasadzakach, pułapkach na kierowców nie ma mowy......
Mało tego, posłowie dali w prezencie kierowcom 10 km/h tolerancji w prezencie.

Więc bardzo łatwo można nie dać budżetom państwa/gmin zarobić. Trzeba tam gdzie stoją te urzą
dzenia jachać wolniej.
W ten prosty sposób można w ramach "obywatelskiego nieposłuszeństwa" zaprotestować przeciwko fotoradaryzmowi.
Ja tak z powodzeniem robię od dawna

Więc bardzo

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
galiator
02 gru 2012 : 21:22
Zarejestrowany #671
Komendant napisał(a) ...

Trzeba tam gdzie stoją te urządzenia jachać wolniej

I o to mi właśnie chodzi. Radary działają w taki sposób, że zwalniamy przed nimi i dalej szpula ile maszyna dała. Chyba nie tak to powinno działać. Wolałbym, żeby kasa za radary była przeznaczona dla policjantów w nieoznakowanych radiowozach, którzy ścigać będą tych, którzy naparzają 150. Wtedy można by mówić o walce na rzecz poprawy bezpieczeństwa. No ale łatwiej ustawić fotoradar na 30, gdzie droga z górki i zebrać sianko od kierowców trabantów i rowerzystów.

I żeby było jasne, nie jestem za łamaniem przepisów, no ale niech zgłosi się ten kierowca, któremu się to nie zdarz.
Powrót do góry
Komendant
02 gru 2012 : 22:26
Zarejestrowany #628
Nie mam wpływu na to gdzie ITD czy inne gminy ustawiają swoje fotoradary, nie podoba mi się taka działalność. Mam świadomość , że często są ustawiana nie tam gdzie powinny, a tam gdzie będzie dużo fotek. Ale z drugiej strony, gdyby kierowcy nie łamali przepisów - urządzenia stałyby bezczynnie.....

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
Komendant
03 gru 2012 : 08:20
Zarejestrowany #628
Coś mi uciekło....

ANDROCH napisał(a) ...

Wysłałem e-maila do waszej gminy, o haniebnym czynie jaki jest stosowany przez Straż Miejską waszej gminy........... nie dostałem odpowiedzi z gminy.

Kłamiesz Androch . Dostałeś odpowiedź........

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
Pilman
03 gru 2012 : 08:37

Zarejestrowany #768
O ile wiem ta tolerancja 10km/h ma zostać zniesiona także nie jest tak kolorowo. Co do artykułu z Głosu to również go czytałem i zostało to skwitowane - pieniądze nie pójdą na poprawę bezpieczeństwa a na łatanie dziury budżetowej.
Powrót do góry
ANDROCH
03 gru 2012 : 15:14
Zarejestrowany #897
Komendancie SM .Nie próbuj robić z kogoś głupiego.Piszesz;Galiatorze, przecież zgodnie z prawem wszystkie punkty, gdzie działają stacjonarne i przenosne fotoradary są oznakowane właściwym znakiem drogowym.,Wiec o zasadzakach, pułapkach na kierowców nie ma mowy......
Mało tego, posłowie dali w prezencie kierowcom 10 km/h tolerancji w prezencie.Moja odpowiedz dotyczy tego konkretnego skrzyżowania które prowadzi z drogi krajowej 92 z ul.
Sołecką i wyjazdem z centrum
ETC.Gdzie jest zamontowane urządzenie które
Fotografuje pojazdy wjeżdżające
na skrzyżowanie
przy czerwonym świetle.Na tej drodze niema żadnego znaku który by informował kierowców .kłamstwo ma krótkie nogi Piotrusiu '' ołowiany żołnierzyku''Odpowiedz druga;
Kłamiesz Androch . Dostałeś odpowiedź........to twierdzenie twoje.Moja odpowiedz jest następująca ;dostałem dwie odpowiedz od radnych i od ciebie jako SM. zaś z urzędu nie dostałem.W dalszym ciągu jednak oczekuję na moje pytanie jakie ci zadałem ;Jaki jest twój cel ażeby mnie śledzić służbowo jak i poświęcać swój wolny na to czas . Co ty jako Komendant chcesz zaprezentować w ten sposób wizerunek Straży Miejskiej .Czy też obawa przed ujawnieniem prawdy.
Powrót do góry
ANDROCH
03 gru 2012 : 16:58
Zarejestrowany #897
O wiarygodności i wielkim poświęceniu tych wszystkich którzy dbają o bezpieczeństwo i dobro waszego miasta troszkę się dowiedziałem .Swarzędz - Strażnicy miejscy i policjanci oskarżeni o korupcję.....
źródło : http://poznan.naszemiasto...upcje,id,t.html
Powrót do góry
Komendant
03 gru 2012 : 17:05
Zarejestrowany #628
A odróżniasz Androchu fotoradar od rejestratora ? Bo post dotyczył fotoradaru , którego miejsce pracy powinno być oznakowane. Oznakowania rejestratora prawo nie przewiduje, ale przecież Ty to wiesz - bo pisałem o tym na na camperowym forum.....
Nawet nie myślę , żeby robić z kogoś głupiego... Forumowicze to ludzie inteligentni i sami potrafią wyciągać wnioski ....
Oczywiście, że dostałeś odpowiedź. Zarejestrowaną zgodnie z KPA. Słyszałeś o czymś takim jak "dekretacja dokumentu" ? .
Napisz wreszcie o ujawnienie jakiej prawdy Tobie chodzi. Jak długo można czekać ?

Pozdrawiam!
Piotr Kubczak

Powrót do góry
ANDROCH
03 gru 2012 : 18:58
Zarejestrowany #897
Muszę ci jednak przypomnieć bo ty pamiętasz to co chcesz pamiętać . Od samego początku jest mowa tylko i wyłącznie mowa o danym skrzyżowaniu anie o radarach .więc nie próbuj znowuż wciskać ciemnotę .A co do linku ,pojawił się chyba problem więc go w kleje ;

Swarzędz - Strażnicy miejscy i policjanci oskarżeni o korupcję

2011-07-11, Aktualizacja: 2011-07-11 21:10

Dziewięciu policjantom i strażnikom miejskim postawiono zarzuty przyjmowania łapówek od kierowców.

Śledztwo prowadziła poznańska Prokuratura Okręgowa

Dziewięciu byłych lub obecnych strażników miejskich i policjantów ze Swarzędza zostało oskarżonych o korupcję. Zarzucono im przyjmowanie łapówek od kierowców przyłapanych na wykroczeniach drogowych, na przykład przekraczaniu dozwolonej prędkości.

Afera wybuchła w listopadzie ubiegłego roku, kiedy doszło do zatrzymań w tej sprawie. Były one efektem wcześniejszych doniesień od mieszkańców Swarzędza. Skarżyli się na nielegalne zachowania strażników czy policjantów. Bo gdy zatrzymywali kierowców za przekroczenie prędkości, za 50 czy 100 złotych chętnie odstępować mieli od karania mandatem i punktami karnymi.

Najbardziej bulwersujący zarzut dotyczy zdarzenia, kiedy to oskarżeni dostali sygnał o skradzionym w Czerwonaku samochodzie. Kiedy auto się odnalazło w Swarzędzu, stróże prawa mieli je okraść z pozostawionych tam akcesoriów należących do jego właściciela.

W sprawie łącznie oskarżonych jest 14 osób. Grupa miała popełnić 47 przestępstw. Oprócz mundurowych, zarzuty usłyszeli również cywile, którzy mieli wręczać łapówki. Większość oskarżonych nie przyznaje się do winy. Śledztwo prowadziła poznańska Prokuratura Okręgowa, a proces odbędzie się przed Sądem Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda.
http://poznan.naszemiasto...upcje,id,t.html
Powrót do góry
Idź do strony       >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF